Pakerėta Azijos biržietė sukūrė ten karjerą, o Lietuvoje drąsiai kalba apie kovą su depresija

Asm. arch. nuotr.
Biržietė mano, kad siekiant karjeros svarbu mokėti kalbas ir nebijoti keisti savo svajonių.
27 metų biržietė Ugnė Mikalajūnaitė išmaišiusi visą pasaulį kol kas apsistojo Lietuvoje. Baigusi Biržų „Saulės“ gimnaziją mergina pakėlė sparnus į Nyderlandus, kur baigė tarptautinių mokslų studijas su mintimis po jų vykti į vaikystėje ją pakerėjusią Aziją. „Studijų laikas buvo sunkus, todėl į Lietuvą grįžau pailsėti. Gimtuosiuose Biržuose praleidusi kelis mėnesius gavau darbo pasiūlymą, tiesiogiai susijusį su numylėta Azija“, – pasakoja rinkodara Kinijoje, Taivane, Honkonge užsiimanti Ugnė, kuri, be to, dirba su interneto saugumo produktais. Apie patirtį svečiose šalyse, gyvenimiškus sunkumus ir unikalų požiūrį į gyvenimą kalbamės su Ugne Mikalajūnaite.

Turėjai gerą startą – mokykloje buvai pirmūnė. Ar tai padėjo siekti savo tikslų tolesniuose gyvenimo etapuose?

Geri rezultatai gimnazijoje padėjo laikant egzaminus, tačiau nesakyčiau, kad dėl gerų pažymių mokykloje buvo lengviau vėliau.

Tai buvo kaip ir motyvacija, įrodymas sau, kad turiu akademinių sugebėjimų ir galėsiu lengvai siekti tolesnių mokslų. Tačiau vos patekus į universitetą, prioritetais tapo kritinis mąstymas ir nauji įgūdžiai (tiek akademiniai, tiek asmeniniai). Į pažymius nustojau žiūrėti jau pirmame kurse, buvo svarbiausia, kad išmokčiau kažko naudingo. Aišku, rūpinausi, kad išlaikyčiau egzaminus ar nenuvilčiau savo profesorių.

Žiūrint į gimnazijos įtaką, šiuo metu manau, kad mokytojų tikėjimas mano jėgomis ir darbas su manimi, sunkesnių užduočių skyrimas, suteikė naudos. Žinoma, labai padėjo ir mamos buvimas šalia, ji yra itin įtakingas asmuo mano gyvenimo kelyje.

Toliau skaitykite popierinėje arba elektroninėje laikraščio versijoje (PDF). Užsakyti galite http://www.birzietis.com/