Nors sezonas baigėsi, turistai vis dar traukia į Biržus

„Biržiečių žodžio“ nuotr.
Nors Sodeliškių dvaro sodyba dalyvavo projekte „Trečioji nakvynė“, norinčių pasinaudoti šia galimybe neatsirado.
Biržai dažnai lankomi ne tik Lietuvos, bet ir kitų šalių turistų. Karantinas pristabdė užsieniečių keliones į rajoną, tačiau keliautojų srautas šalies viduje stebina.

Trečioji nemokama nakvynė Biržuose nepasiteisino

Nuo rugsėjo mėnesio Nacionalinė turizmo skatinimo agentūra „Keliauk Lietuvoje“ kviečia gyventojus dalyvauti projekte „Trečioji nakvynė“. Projekto metu užsisakius dvi ar daugiau nakvynių, apgyvendinimo įstaigose iš eilės, trečią galima gauti nemokamai. Nemokamos nakvynės kodu pasinaudojo apie 4 tūkstančius gyventojų. Akcija sugalvota kovai su pandemine situacija, kai Lietuvai atsidūrus juodojoje zonoje, turistų srautai žymiai sumažėjo. Tikėtasi, kad trečioji, nemokama, nakvynė pritrauks daugiau turistų.

Šioje akcijoje dalyvavo ir nemokamą trečiąją nakvynės parą Biržų rajone siūlė vienintelė Sodeliškių dvaro sodyba. Sodeliškių dvaro sodybos vadybininkė Simona Vaičekonė pasakojo, kad startavo vildamiesi sulaukti dėmesio, tačiau per tris mėnesius trečiąja nemokama nakvyne niekas nepasinaudojo. „Manome, kad šis projektas nepasiteisino. Greičiausiai buvo informacijos stoka“,- teigė sodybos atstovė. Paklausimų dėl šios akcijos Biržų turizmo informacijos centras (TIC) taip pat nesulaukė, o jo atstovai atkreipė dėmesį, kad turistai Biržų rajone apsistoja dažniausiai savaitgaliais, dviem nakvynėms.

Toliau skaitykite popierinėje arba elektroninėje laikraščio versijoje (PDF). Užsakyti galite http://www.birzietis.com/