Naujo Vilniaus gatvės šaligatvio dar teks palaukti – „pinigų viskam neužtenka“

B. Petkevičiūtės nuotr.
Senų šaligatvių Biržuose netrūksta – naujos dangos taip pat „prašosi“ J. Janonio, V. Kudirkos, Kilučių gatvių šaligatviai, tačiau kurie bus atnaujinti, priklausys nuo kitų metų biudžeto.
„Įkritus į tamsųjį periodą, šaligatviai tampa slidūs. Vis svarstau, kaip išsaugoti sveikus kaulus. Neapšviesta Birutės gatvė palyginus su šaligatviais, menka bėda, susiradau prožektorių ir gerai... Bet šaligatvių pati persikloti negaliu. Net vasarą jais vaikščioti pavojinga, o ką jau kalbėti, kai tamsu ir slidu. Juk netoli ligoninė, čia dažnai ligoti žmonės vaikšto...“,- apie Biržų miesto Vilniaus gatvę kalbėjo biržietė Liudvika. Tačiau kol kas išklerusių, sovietmečiu klotų šaligatvių tvarkyti nenumatyta – viskas priklausys nuo kitų metų biudžeto.

Sutvarkė dalį gatvės

Vilniaus gatvė, esanti Biržų mieste, – viena ilgiausių, ji driekiasi nuo pat ligoninės iki J. Janonio aikštės. Šią vasarą dalis šaligatvio atkarpos – nuo S. Dagilio gatvės iki J. Janonio – buvo atnaujinta, išklota trinkelėmis. Tačiau didžioji dalis, šaligatvis nuo J. Janonio gatvės iki pat ligoninės, darbininkų liko nepaliesta. „Smagiausia“ kelionė kojoms – einant šaligatviu nuo ligoninės link J. Basanavičiaus gatvės: prieš kelis dešimtmečius paklotos plytelės iššokinėję, deformuotos, suskilę, žiojėja tarpai. Pasivaikščiojimas šiuo šaligatviu gali baigtis kojos trauma, jau nekalbant apie mamas, stumiančias vaiko vežimėlius... Tačiau šiemet nukloti naują šaligatvį Vilniaus gatvėje savivaldybei neužteko lėšų, be to, visos gatvės remonto darbai nė nebuvo numatyti.

Visko iš karto nesutvarkys

Biržų rajono savivaldybės administracijos Statybos ir infrastruktūros skyriaus vedėjas Giedrius Neviera „Biržiečių žodžiui“ sakė, kad pakloti naują šaligatvį minėtoje Vilniaus gatvės dalyje buvo nuspręsta dėl to, kad ši yra arčiau centro. O kada bus tvarkoma likusi atkarpa – nežinia.

“Visus baisius šaligatvius ketiname tvarkyti, bet artimiausiu metu, tokių planų nėra, žiūrėsime pavasariop. Bet viskas priklausys nuo to, kiek kitiems metams bus skirta lėšų, tada žiūrėsime, ką už tuos pinigus galima nuveikti naudingiausia. Tokie šaligatviai yra ne tik šioje gatvėje, tad gali būti, kad naujos dangos dar teks palaukti, nes viskam vienu metu lėšų nebūna, todėl reikia rinktis“,- kalbėjo G. Neviera. Jo teigimu, kurias gatves ar šaligatvius tvarkyti pirmiausia, sprendžiama atsižvelgiant į jų būklę, gyventojų skaičių toje gatvėje, eismo intensyvumą, lokaciją ir panašiai.

Nuspręs kitais metais

G. Neviera sakė, kad jam šaligatvių būklė yra puikiai žinoma. “Kiekvieną vakarą vaikštau ir pats matau, kur ir kaip yra. Sutinku, kad prie ligoninės šaligatvis labai prastas, tačiau jeigu vieni skundžiasi, kad prie jų namų kelias blogas, nereiškia, kad imsime iškart ten tvarkyti, tokių vietų juk yra ne viena. Vilniaus gatvei ir taip skiriamas pakankamas dėmesys – naujas šaligatvis, einant nuo J. Janonio aikštės, buvo nutiestas būtent toje vietoje, nes jis arčiau centro“,- teigė skyriaus vedėjas. Pasak jo, be Vilniaus gatvės, panaši situacija yra ir Kilučių, V. Kudirkos, J. Janonio gatvėse. Tad, kur šaligatvius perkloti pirmiausia, paaiškės kitąmet.