F. Grunskio nuotr.
Vos iškritus pirmam sniegui, aikštelėje ties Vilniaus gatvės 6-uoju namu iš dviejų neįgaliųjų transportui skirtų stovėjimo vietų liko viena, nes horizontalaus piešinio nebesimato.
„Biržiečių žodžio“ skaitytojai ponas Petras ir ponia Regina neseniai įrengtose Vilniaus gatvės automobilių stovėjimo aikštelėse pastebėjo keistą žymėjimą kelio ženklais.

Užsnigo ir viena stovėjimo vieta išnyko...

Ponas Petras pastebėjo, kad aikštelėje ties Vilniaus gatvės 8-uoju namu, viena stovėjimo vieta neįgaliųjų transportui paženklina horizontaliu piešiniu ir lentele. O aikštelėje ties Vilniaus gatvės 6-uoju namu viena stovėjimo vieta neįgaliųjų transportui paženklinta tik horizontaliu piešiniu, bet greta esanti – tik kelio ženklo lentele. „Tad vienoje aikštelėje neįgaliųjų transportui yra skirta viena stovėjimo vieta, o kitoje aikštelėje – dvi vietos“, – svarstė „Biržiečių žodžio“ skaitytojas.

Ženklinimo ypatumus aptarėme su biržiečiu, vairavimo mokyklos instruktoriumi Vytautu Juška. „Aikštelėje, kur stovėjimo vieta paženklinta horizontaliu ženklinimu ir lentele, yra skirta tik viena vieta „Neįgalusis“ skiriamąjį ženklą arba neįgaliųjų asmenų automobilių statymo kortelę turinčioms transporto priemonėms, – aiškino eismo taisyklių žinovas. – O antroje aikštelėje dabar, pagal realybę, neįgaliųjų transportui yra skirtos dvi vietos. Tačiau, kai užsnigs ir horizontalaus piešinio nesimatys, tada liks irgi viena neįgaliųjų transportui skirta stovėjimo vieta“.

Pono Juškos manymu, ženklinant neįgaliųjų transportui skirtas vietas, darbas neatliktas iki galo. Ties stovėjimo vieta, kuri paženklinta tik horizontaliu piešiniu, reikėjo lentelės „Neįgalieji“ ir tada neliktų dviprasmybės.

Prisiminėme Kelių eismo taisykles, kuriose sakoma, jog tiek horizontaliuoju ženklinimu neįgaliojo su vežimėliu simbolis, tiek pastatyta lentelė „Neįgalieji“ žymi stovėjimo vietą, kurioje gali stovėti tik transporto priemonės, turinčios nustatytą skiriamąjį ženklą „Neįgalusis“ arba neįgalių asmenų automobilių statymo kortelę turinčioms transporto priemonėms. Vadinasi abu stovėjimo vietų ženklinimo būdai yra lygiaverčiai. Tačiau pasnigus horizontalaus piešinio niekas nemato.

Lapkričio 3 dieną pasnigo ir stovėjimo aikštelėje ties Vilniaus gatvės 6-uoju namu esantį piešinį su neįgaliojo su vežimėliu užklojo sniegas. Taip, vietoj dviejų vietų neįgaliųjų transportui, liko viena.

Toliau skaitykite popierinėje arba elektroninėje laikraščio versijoje (PDF). Užsakyti galite http://www.birzietis.com/