Išgąsdino „lietus“ iš giedro dangaus

Gražinos Dagytės nuotr.
Daugiabučio namo kiemą užtvindė vanduo.
Praėjusio ketvirtadienio rytą nerimauti teko kai kurių Vilniaus gatvės namų gyventojams. Jų kiemais plūdo vanduo, nors danguje nebuvo nė debesėlio ir apie lietų buvo galima tik pasvajoti.

Nustebino kiemais ir gatvėmis plūstantis vanduo

Stengiantis sutvarkyti aplinką tarp Vilniaus ir Vytauto gatvės daugiabučių, buvo vykdomi aikštelių tvarkymo darbai, kurių metu buvo voluojama skalda, ant jos pilamas vanduo. Iš pradžių daugiabučių gyventojus, tuo metu buvusius namuose, gąsdino tik neįprastas trenksmas ir kai kurių butų durų staktų braškesys. Išėję į lauką vyresni žmonės išsigando, jog „po šaligatviu juda žemė“. Gyventojai šnekučiavosi, jog dirbanti galinga technika „judina namų pamatus“ ir vylėsi, jog po jais žemės gilumoje nėra tuščios ertmės (juk gyvename smegduobėmis garsėjančiame krašte).

Triukšmui pritilus, gyventojus dar labiau nustebino Vilniaus g. daugiabučio nr. 6 kiemu plūstantis vanduo. Jis tekėjo į Vilniaus gatvę ir iš jos suko į Karaimų gatvelę. Dalis vandens dėl nesutvarkyto šaligatvio suko tiesiai į vieną Vilniaus gatvės sodybą. Susirūpinę praeiviai gailėjo namo gyventojų ir stebėjosi, kodėl ties jų kiemu nesutvarkytas šaligatvis.

Garbaus amžiaus minėto namo šeimininkai ne iš karto pastebėjo, jog vanduo gausiai plūsta kiemu, taikosi patekti į garažą ir rūsį. Pro langą išvydę plūstantį vandenį žmonės nesuprato, iš kur jis atsirado, kai nelyja lietus.

Sodybos šeimininkas Petras Ladyga „Biržiečių žodžiui“ pasakojo, jog problemos ėmę kilti prieš metus, kai Vilniaus gatvėje triūsę darbininkai vykdė elektros įrangos darbus, įrenginėjo, tvarkė kanalizacijos šulinėlius. Po darbų, pasak P. Ladygos, liko nesutvarkytas šaligatvis ties namu. Neįrengus cementinio bortelio, asfaltu tekantis lietaus vanduo jau visus metus plūsta tiesiai į kiemą. Negana to, iš jo dalis purvino gatvių vandens patenka ir į šalia esančią vaikų darželio „Drugelis“ teritoriją, kur susigeria į pievutę.

Petras Ladyga pasakojo, jog seniau šaligatvis priminė kalniuką, o dabar po iki galo neatliktų darbų tenka kieme kasinėti griovelius ir stengtis taip vaduotis nuo iš gatvės plūstančio lietaus vandens. Tačiau lyjant tiek daug vandens nebūna, kaip nutiko praėjusį ketvirtadienį.

Gyventojams teks pakentėti?

„Blogai, kad žmonės „skęsta“, – sakė Biržų miesto seniūnė Kristina Undzėnienė, išgirdusi apie Vilniaus gatvės gyventojų patiriamus nepatogumus. Ji žadėjo situacija išsamiau pasidomėti. Kol kas gyventojai į seniūniją nesikreipė, pagalbos neprašė. Seniūnė informavo, jog yra vykdomas projektas „Gyvenamosios aplinkos gerinimas gyvenamuosiuose daugiabučių namų rajonuose Biržų mieste (dalies teritorijos tarp Vilniaus g. ir Vytauto g. sutvarkymas: Vilniaus gatvės atkarpos rekonstravimas, šaligatvių rekonstrukcija, automobilių stovėjimo vietų, lauko apšvietimo inžinerinių tinklų, pėsčiųjų takų, automobilių stovėjimo aikštelių, vaikų žaidimų aikštelės įrengimas, kiemų takų įrengimas, želdinių sutvarkymas)“. Darbai turėtų būti baigti šiais metais.

Biržų rajono savivaldybės Architektūros ir urbanistikos skyriaus vyriausiasis specialistas, projekto techninis koordinatorius Vaidas Viederis žadėjo, jog dar šiais metais šaligatvis ties Ladygų namais bus sutvarkytas, kadangi bus tvarkoma Vilniaus gatvė. V. Viederis teigė, jog tvarkymo darbus bus stengiamasi pradėti būtent iš to galo, kur gyventojai dėl nesutvarkytų šaligatvių patiria didelių nepatogumų. Kol darbai nepradėti, žmonėms teks pakentėti.

UAB „Biržų ranga“ generalinis direktorius Stanislovas Mačiulskis sakė, jog dėl statybos darbų namai tikrai nesugrius, gyventojai gali būti ramūs, tačiau pamatęs žurnalistės atsiųstas nuotraukas su kiemais plūstančiu vandeniu, prisipažino, kad jos „nemaloniai nustebino“. Pasak bendrovės vadovo, aiškiai matyti, kiek vandens bėga ir pažadėjo, kad daugiau taip nebenutiks. Pasak direktoriaus „vyrai turėjo pažiūrėti ir į dešinę, ir į kairę“. Stanislovas Mačiulskis sakė atsiprašantis visų žmonių, kurie dėl to patyrė nepatogumų. Direktorius patvirtino, jog iš vaizdų matyti, jog išbėgo daugiau vandens nei turėjo ir informavo problemą iškart aptaręs su statybos darbų vadovu.

Nėra abejonių, kad „Biržų rangos“ vyrai kitą kartą bus atidesni. Belieka laukti, kad taip pat greitai sukrustų valdininkai ir žmonėms ilgai kentėti netektų.