Pagerino: sumažino gatvę ir užtvėrė įvažiavimą

B. Petkevičiūtės nuotr.
Į Vilniaus gatvėje esančią prekybos centro „Širvėna“ automobilių stovėjimo aikštelę patekti nebeįmanoma
Jau kurį laiką biržiečiai pastebi, kad Vilniaus gatvėje yra klojamas šaligatvis. Tačiau pėstiesiems suteiktas patogumas tapo vairuotojų galvos skausmu. Platus šaligatvis sumažino važiuojamosios dalies plotį, uždarė įvažiavimą į vieną didžiausių mieste prekybos centrų bei galimybę patekti į 8 vietų automobilių stovėjimo aikštelę šalia prekybos centro „Širvėna“ Vilniaus gatvėje.

Padarė savavališkai

Automobilių stovėjimo aikštelė, esanti Vilniaus gatvėje šalia prekybos centro „Širvėna“, priklauso prekybos centro valdytojams UAB „Baltischen House“. Įmonės rinkodaros projektų vadovė Raimonda Mailaitė sakė, kad apie nutiestą šaligatvį šalia automobilių stovėjimo aikštelės sužinojo atsitiktinai, apsilankymo prekybos centre metu praeitą savaitę. „Jo įrengimo projektas nebuvo derintas su mumis, todėl ketiname kreiptis į savivaldybę. Prašysime paaiškinti šį sprendimą. Jeigu toks šaligatvis buvo nutiestas per neapdairumą, viliamės, kad įvažiavimas į prekybos centrui priklausančią aikštelę greitu metu bus atstatytas“,− pasakojo R. Mailaitė.

Projektas atliktas tvarkingai?

Biržų rajono savivaldybės administracijos Statybos ir infrastruktūros skyriaus vedėjas Giedrius Neviera vietoj atsakymų į pateiktus klausimus pateikė techninio projekto duomenų ištraukas, nurodančias, kad projektas buvo atliktas teisingai: „Vilniaus ir J. Janonio gatvių sankryžoje, dėl šalia esančios parduotuvės, yra suintensyvėjęs ir netvarkingas pėsčiųjų, krovininio transporto, automobilių eismas. Projektiniais sprendiniais įvažiavimas prie parduotuvės krovos rampos numatomas tik iš J. Janonio gatvės, o per Vilniaus gatvę projektuojama pėsčiųjų perėja. Sankryžoje Vilniaus gatvėje projektuojamos dvi eismo juostos po 3,25 m. Ties parduotuve įrengiamas pėsčiųjų šaligatvis ir 4 automobilių parkavimo vietos išilgai Vilniaus gatvei. Projektiniai sprendiniai nesiekia privačių asmenų žemės sklypų ribų.“

Darbų vertė – 110 tūkst. eurų

G. Neviera nurodė, kad projektas, dėl susisiekimo komunikacijų Biržų m. Vilniaus g. atkarpos nuo S. Dagilio g. iki J. Janonio g. kapitalinio remonto, buvo parengtas dar 2019 metais. Tais pačiais metais buvo atliktas ir kelių saugumo auditas. Kitais metais buvo gauta teigiama ekspertizės išvada.

„Statybos darbus vykdo UAB „Biržų ranga“. Numatoma darbų pabaiga − liepos mėnesį. Rangos darbų vertė yra beveik 110 tūkst. eurų“,− sakė G. Neviera. Pasak jo, priimti projektiniai sprendimai nesiekia privačių asmenų žemės sklypų ribų.