Mokėti už gryno oro šildymą nenori

Editos MIKELIONIENĖS nuotr.
Gyventoja piktinosi nakčiai paliktais neužsandarintais plyšiais apie laiptinės lango rėmus.
Praėjusį antradienį (balandžio 14 d.) „Biržiečių žodžiui“ paskambinusi Vytauto gatvės 31-ojo namo gyventoja netvėrė pykčiu: „Gal norite pažiūrėti, kokius plyšius pakeitę langus paliko darbininkai? Laukas matosi“.

Vytauto gatvės 31-asis namas yra renovuojamas. Pasiryžome nuvykti ir pažiūrėti, kas tokio nutiko, kas sukėlė tokį gyventojos pasipiktinimą.

Iš tikrųjų, tą dieną darbininkai keitė langus laiptinėje. Langai buvo sudėti, tačiau neužsandarinti plyšiai apie langų rėmus. Į lauką žiojėjo keliasdešimt centimetrų tarpas. Moteris telefonu mums aiškino, kad pati bendravo su darbų vadovu Dainiumi Kairiu, tačiau šis paaiškino, kad plyšiai jau kitą dieną bus užsandarinti. Tačiau moters tai nepaguodė: „Kažin, ar keisdami langus nuosavame name taip padarytų? Juk mums, gyventojams reikia mokėti didžiulius pinigus už šilumą, o dabar šildome lauką. Jei darbo nespėjo padaryti iki galo, tai bent tarpus laikinai kuo nors galėjo užsandarinti“.

Moteris taip pat piktinosi, jog darbininkai eina į butus, nors paskelbtas karantinas, ir net buvo tame bute, kuriame karantinavosi iš užsienio grįžęs vilkiko vairuotojas.

Paaiškinti situaciją paprašėme renovacijos darbus prižiūrintį techninį prižiūrėtoją V. Patecką.

V. Pateckas sakė, jog Vytauto g. 31-ąjį namą renovuoja bendrovė „Modernaus būsto projektai“, kuri Biržuose dirba jau nuo renovacijos pradžios. Techninis prižiūrėtojas patikino, jog antradienį kaip tik buvo susitikęs su namo bendrijos pirmininke, valdybos atstovu, tačiau jie skundų dėl darbų neturėjo.

– Prie kiekvienos laiptinės yra iškabinta bendrovės vadovo įsakymu patvirtintos taisyklės, kuriomis turi vadovautis darbininkai. Karantino metu butuose darbai negali būti atliekami ir darbininkai į butus eiti negali. Jei jie taip darbo, vadinasi, pažeidžia ir karantino taisykles, ir direktoriaus nurodymą, – sakė V. Pateckas.

Dėl plyšių, paliktų po langų keitimo laiptinėje, V. Pateckas nebuvo toks kategoriškas:

– Žinoma, darbininkai galėjo plyšius laikinai uždengti, tačiau jei neuždengė, didelio nusižengimo nepadarė, nes lauke laikosi apie 10 laipsnių šiluma. Vis tiek kitą dieną plyšiai bus užsandarinti, – kalbėjo techninis prižiūrėtojas.

Gyventojos pasipiktinimas suprantamas. Nė vienas nenori mokėti pinigų už gryno oro šildymą. Juk kol renovacija nepasibaigus, šildymo sistemos nepakeistos, laiptinės radiatorius kaista kartu su butų radiatoriais, jo užsukti nėra galimybės. Tik viena detalė: kodėl gyventojams užkliuvo palikti plyšiai aplink laiptinės langų rėmus, tačiau visai nė motais iki galo atvertos laiptinės durys?