I. Butkevičiūtės nuotr.
Po daugiabučio renovacijos plastikiniai vamzdžiai taip užkalkėjo, kad vanduo jais vos prateka.
Po daugiabučio namo renovacijos turėję vilties gyventi gražiau ir patogiau, Biržų miesto, Vėjo gatvės 26 namo gyventojai beveik pusantrų metų turi galvos skausmą dėl geriamojo vandens tiekimo. „Pakeitė vandentiekio vamzdynus, bet per kelis metus jie taip užkalkėjo, kad vanduo neprateka. Savivaldybės atstovai mūsų negirdi“,- guodžiasi biržiečiai. Panašios problemos gali ištikti ir kitų daugiabučių gyventojus.

Žmonių laiškas – šauksmas tyruose?

„Kreipėmės į savivaldybę, bet absoliučiai jokios pagalbos, noro padėti, ar paramos nesulaukėme“,- teigė Biržų miesto, Vėjo gatvės 26 namo, gyventojai.

Jie pasakojo, kad beveik pusantrų metų neturi tvarkingo geriamojo vandens tiekimo. „Vykstant namo renovacijai, kuri buvo įgyvendinta jau pakankamai seniai, vienas iš numatytų darbų buvo vamzdyno keitimas. Pakeisti vamzdžiai savo diametru buvo akivaizdžiai mažesni. Vamzdžių keitimas savaime yra teisingas ir būtinas visapusiškam namo atnaujinimui, tačiau problema iškilo dėl jų aptarnavimo“,- problemą aiškina daugiabučio gyventojai.

Jų žodžiais, bėgant laikui, vamzdžiuose ėmė kauptis kalkės, ilgainiui užkalkėjimas tapo toks didelis, kad vietomis vamzdžiuose neliko vietos vandeniui pratekėti. „Problemą iš pradžių išryškino penktame aukšte gyvenantys gyventojai. Jie pastebėjo ženklius slėgio pokyčius, atsukus vandens maišytuvą: vanduo tekėjo labai silpnai, po to neteka visiškai... Ir taip kasdien... Jau pusantrų metų... Galiausiai ta pati problema pasiekė ir žemesnių aukštų gyventojus“,- tvirtina žmonės.

Toliau skaitykite popierinėje arba elektroninėje laikraščio versijoje (PDF). Užsakyti galite http://www.birzietis.com