Valdžios institucijų trypčiojimas brangiausiai kainuoja gyventojams

L. Bataitienės nuotr.
Biržų miesto gyventojai laukia renovacijos, nes nebeišgali susimokėti už šildymą – gyvenantys apšiltintuose namuose moka kelis kartus mažiau nei vėjo perpučiamuose mūruose.
„Lygiai prieš metus mums buvo pasakyta, kad darbai tuoj prasidės, bet iki šios dienos esame nežinioje“,- tvirtina daugiabučių gyventojai, stovėję ant renovacijos slenksčio ir pasijutę apgauti, nes per metus daug prarado – darbų ir statybinių medžiagų kainos gerokai pabrango, o savivaldybei tai – nė motais. „Gyvenantys renovuotuose namuose už šilumą moka 75 eurus per mėnesį, o mes, už tokio pat dydžio butą, net po 250 eurų paklojame“,- palygino gyventojai.

Leidimo statybai savivaldybė neišdavė

„Jeigu projektuotojas kalba rangovo vardu, nors konkursas dėl darbų dar nepaskelbtas, tai todėl tokia situacija ir susiklostė“,- piktinosi vieno iš planuojamų renovuoti daugiabučių bendrijos pirmininkė Genovaitė Mikalajūnienė. Žmonės norėtų gyventi šilčiau ir neleisti šilumos, už kurią brangiai moka, per kiauras sienas, tačiau neturi kito pasirinkimo – laukia, kol valdžia atsitokės ir prasidės darbai.

Jeigu iki šiol renovacijos procese statytoju buvo UAB „Biržų šilumos tinklai“, tai pastarąjį pusmetį ėmė klostytis keista situacija, nes savivaldybės administracija ėmė šios įmonės nepripažinti statytoja, o tai reiškia, kad ir statybos leidimo neišdavė. Jeigu nėra statybos leidimo, tai ir darbams konkursas negali būti skelbiamas.

Kodėl kitų daugiabučių namų renovacija rūpinosi „Biržų šilumos tinklai“, bet paskui perbėgo kelią juoda katė ir situacija pasikeitė? Į šį klausimą bendrovės direktorius Vygantas Jurkonis tik pečiais traukia. Jis įprastai kreipėsi į savivaldybės administraciją dėl statybos leidimo renovuoti tris daugiabučius namus, esančius Biržų mieste, tačiau jo negavo, nes buvo paaiškinta, kad Biržų šilumos tinklų įmonė negali būti statytoju. „Mes turime visus leidimus ir galimybes atlikti statytojo funkcijas, juolab, kad šį darbą darėme iki šiol ir išmanome, bet... Gavome atsakymą, kad mes negalime būti statytojais“,- paaiškino V. Jurkonis.

Toliau skaitykite popierinėje arba elektroninėje laikraščio versijoje (PDF). Užsakyti galite http://www.birzietis.com