Latvija dar palauks?

Asociatyvi nuotr.
Atėjo ilgai laukta diena biržiečiams ir kitiems netoli pasienio gyvenantiems lietuviams. Nuo trečiadienio Latvijos vyriausybė atlaisvino atvykimo į šalį taisykles. Jau dabar į šalį galima atvykti neturint svarios priežasties ir nebereikės nei Covid-19 testo, nei saviizoliacijos. Šios taisyklės galios tiems, kurie yra persirgę ar pasiskiepiję. Tačiau, kol Lietuvoje naujų susirgimų skaičius nesumažės, atvykstant į šalį reikės testo prieš, po ir bus reikalinga saviizoliacija. Šiuo metu Lietuve esančių naujų susirgimo atvejų per 14 dienų 100 tūkst. gyventojų siekia 181.

Latvija nusprendė šalis suskirstyti į tris kategorijas: žemos rizikos, aukštos ir itin aukštos rizikos. Žemos rizikos šalimis bus laikomos tos šalys, kuriose naujų Covid-19 atvejų skaičius per 14 dienų 100-ui tūkst. gyventojų bus žemesnis nei 75. Iki šiol šis skaičius negalėjo būti didesnis nei 50. Todėl apribojimai bus taikomi net tiems keliautojams, kurie bus persirgę ar pasiskiepiję, jeigu jie atvyks iš aukštos ar itin aukštos rizikos šalių.
Latvijoje, kaip ir Lietuvoje ir Estijoje, jau galioja skaitmeninis ES Covid pažymėjimas.
Latvijos vyriausybė taip pat paskelbė, kad vaikai iki 12 metų amžiaus neprivalės turėti neigiamo Covid-19 testo rezultato. Jiems galios tos pačios taisyklės kaip ir lydintįjį asmenį, jeigu suaugusiam žmogui nereikia izoliuotis, tuomet vaikui taip pat nereikia.
Keliautojams, kurie nėra pilnai paskiepyti ar persirgę, leidžiama atvykti iš ES, EEE šalių, Šveicarijos, Jungtinės Karalystės, žemos rizikos trečiųjų šalių. Jiems bus privaloma prieš kelionę atlikti Covid-19 testą, o atvykus - izoliuotis.
Naujos taisyklės Lietuvoje
Nuo vakar įsigaliojo, naujos taisyklės atvykstantiems į Lietuvą vakcinuotiems užsieniečiams iš trečiųjų šalių.
Kaip papildomą įrodymą siūloma pripažinti pagal Europos Komisijos reikalavimus parengtą Europos Sąjungos Covid pažymėjimą.
Atkreipiant dėmesį į didėjantį atvyksiančių turistų srautą, šiuo metu daug šeimų keliauja su vaikais, todėl kai kurios valstybės pradeda vakcinaciją nuo 12 amžiaus vaikų bei siekiant suteikti galimybę vaikams be papildomų leidimų laisvai atvykti į šalį siūloma leisti visiems užsieniečiams iki 16 metų be papildomų apribojimų.