Biržiečių rankose – Latvijos motokroso čempionato sidabras

Asmeninio albumo nuotr.
Biržiečiai, motoklubo „Agaras“ nariai, tėtis ir sūnus Tomas ir Mantvydas Baltušiai tapo Latvijos motokroso čempionato antrosios vietos nugalėtojais.
Biržų motoklubo „Agaras“ atstovai Tomas ir Mantvydas Baltušiai Latvijos motokroso čempionate, lenktyniavę net su stipriausiais pasaulyje, iškovojo garbingą antrąją vietą. Šis pasiekimas yra aukščiausias ne tik patiems sportininkams, bet ir didelė garbė klubui.

Aukščiausias rezultatas karjeroje

Biržų r. motoklubo „Agaras“ nariai, tėtis ir sūnus – Tomas ir Mantvydas Baltušiai, po paskutinių varžybų Latvijoje į namus parvežė garbingą titulą – iškovotą antrosios vietos taurę Latvijos motokroso 2023 metų čempionate, motociklų su priekaba klasėje.

“Nuotaika puiki, jaučiamės pakylėtai, bet kartu ir keistai, nes tokio rezultato nesitikėjome. Sūnus tokiame čempionate dalyvavo išvis pirmą kartą ir dar kartu pasiekėme tokį rezultatą, galiu sakyti, kad čia mano karjeros viršūnė“,- „Biržiečių žodžiui“' sakė T. Baltušis. Pasak jo, tai aukščiausias pasiekimas jų karjeroje. Šiame čempionate dalyvauja geriausi motokrosininkai iš Latvijos, Estijos ir Lietuvos. Geriausias iki šiol lietuvių (rokiškėnų) pasiektas rezultatas šiame čempionate buvo trečioji vieta. T. Baltušis anksčiau yra užėmęs devintąją vietą, tiesa, su kitu porininku.

Varžėsi su geriausiais

Biržiečiams čempionate teko varžytis ir su pirmosios vietos nugalėtojais latviais, kurie, beje, yra tapę ir Pasaulio motokroso čempionato du kartus pirmosios ir kartą trečiosios vietos laimėtojais.

“Turbūt norint pasiekti pirmąją vietą Latvijoje, pirmiausia reikėtų tapti pasaulio čempionu. Manau, kad mums padėjo stabilumas viso sezono metu, kuris ir atnešė puikų rezultatą“,- sakė T. Baltušis. Sūnui Mantvydui neseniai suėjo 15 metų, tokio amžiaus sportininkas Latvijos čempionate vienintelis.

“Mantvydui išvis tai debiutinis sezonas. Be to, tokie jauni Latvijos čempionate išvis nevažiuoja, bent jau kiek žinau. Tad kaip sakė sūnus, jam prizininkų pakyloje stovėti su rimtais vyrais, buvo labai didelė garbė“,- kalbėjo sportininkas.

Ateities tikslai

Šis laimėjimas T. ir M. Baltušiams bus kaip paskata kitų metų aukštesniems tikslams.

“Kitąmet stengsimės Latvijoje vėl panašiai „suvažiuoti“, kad vėl pakliūtume į rinktinę. O kai sūnui sueis šešiolika metų, kaip tik vyks Europos nacijų motokroso čempionatas, kuriame mes labai tikimės sudalyvauti ir išbandyti savo jėgas“,- išsitarė T. Baltušis. Jis išdavė, kad Latvijos čempionate su sūnumi Mantvydu sudalyvavo atsitiktinai, didelių tiklsų neturėdami.

“Pagalvojome, reikia pabandyti, nuvažiavome į pirmas varžybas kaip į treniruotę, norėjome pavažiuoti su „rimtesniais vyrais“. Bet kai antrose varžybose pamatėme, kad mes tą greitį „turime“ ir visai gerai sekasi, pagavo azartas – nusprendėme sudalyvauti visuose varžybų etapuose“,- pasakojo T. Baltušis. Motokrosininkų pasiekimu džiaugėsi ir motoklubo „Agaras“ vadovas Tadas Špokas.

“Tai labai didelis pasiekimas ne tik patiems sportininkams, bet ir mūsų klubui. Didžiuojamės savo didelėje komandoje turėdami tokius atkaklius ir stiprius sportininkus, kurie garsina savo kraštą ir kitose šalyse“,- „Biržiečių žodžiui“ sakė klubo vadovas.