
Naujausios
Šviesos nesulaiko net plėvelė
„Niekam nelinkėčiau tokios kaimynystės“, – dūsavo Birutė, tikindama, kad besitęsianti situacija gadina jos sveikatą.
„Su kaimyne nesikalbame nuo 2020 metų – ji ne kartą yra iškrėtusi įvairių staigmenų, tačiau ši peržengė visas ribas. Sausio pabaigoje, kai buvo mano brolio metinės, grįžau namo iš kapinių ir pastebėjau, kad jos kieme atvažiavę vyrai ant namo sienos tvirtina signalinę lempą. Nuo tada ir prasidėjo... Naktį šviesa spigina per visą skliautą, sklinda kiaurai per gyvatvorę į mano miegamąjį. Pasklinda po visą kambarį, net atsimuša į sieną. Neliko nieko kito, kaip uždengti gyvatvorę plėvele, kad šviesa neprasiskverbtų. Tačiau ji tokia stipri, kad vis tiek sklinda pro šonus. Net jei tai nebūtų miegamasis, vis tiek būtų pikta, jei šviestų į kitą kambarį. Tai mano namai – kodėl aš turiu savo namuose gyventi pagal kito giesmelę?“ – apmaudą išliejo Birutė.
Pasigedo seniūno pagalbos
Moteris teigė bandžiusi pasikalbėti su kaimyne, tačiau pasijuto neišgirsta.
„Aš gražiai jos paprašiau išjungti signalizaciją, o ji tik kartojo: „Kas yra?“ Kitiems pasakoja, esą su manimi kalbėjosi. Supratusi, kad nieko nebus, paskambinau į savivaldybės Viešosios tvarkos skyrių. Atvykęs specialistas nusifotografavo plėvelę, pasakė, jog šviečia signalinė lempa – lyg pati to nežinočiau – ir viskas tuo baigėsi.
Nuėjau į seniūniją, papasakojau, kas vyksta, tačiau supratau, jog mano problema niekam nerūpi. Seniūnas net nesugebėjo nueiti pas kaimynę, pasikalbėti su ja ar paprašyti išjungti lempą, nors ji visai šalia, kitoje kelio pusėje“, – nusivylimą išsakė moteris.
Kerštauja, už tai ir erzina?
Po skundų savivaldybei ir seniūnijai Birutė teigė sulaukusi dar vieno kaimynės „siurprizo“ – esą ši per tvorą į jos kiemo teritoriją papylė neaiškios kilmės pamazgas, po kurių vietoje net žolė nubalo.
Birutė įsitikinusi, kad kaimynė jai kerštauja: „Gali būti, kad dėl laikų, kai buvo tiesiamas vandentiekis ir kasinėta. Bet juk ne tik pas mane jį vedė – iki pat bendruomenės namų. O jai, matyt, kažkas nepatiko. Ji visada buvo keista – dar kai bendraudavome, nuolat įtarinėdavo kitus: kažkas jai kažką pavogė, kažkas padarė... Visur pilna įtarimų.
Iš pradžių dar toleravau tokį elgesį, bet galutinai nusprendžiau, kad neverta bendrauti, kai ji pareiškė, jog „surijau“ visas jos avietes. Nei taip dariau, nei ką, bet jai tiesiog taip pasirodė. Dabar manau, kad ten net nėra jokios signalizacijos – tiesiog lempa pakabinta tam, kad mane paerzintų, ir tiek“, – svarstė Birutė.
Seniūnas nepalaiko nė vienos pusės
Išklausę Birutės poziciją, paprašėme Papilio seniūnijos seniūno Reno Čygo palydėti mus pas pašnekovės kaimynę.
Deja, radome užrakintus vartelius, ir niekas jų neatidarė. Bandėme susisiekti su Birutės kaimyne per jos darbdavį, tačiau jis informavo, kad tądien ji turėjo laisvadienį.
Pasak seniūno, labai tikėtina, jog kaimynė arba išvykusi, arba tiesiog nenorėjo mūsų įsileisti.
Kaimynių konflikte seniūnas pabrėžė nepalaikantis nė vienos pusės ir akcentavo, kad kaimynų tarpusavio nesutarimų sprendimas nėra nei jo, nei pavaduotojos funkcija. Be to, seniūnija neturi teisės brautis į privačią teritoriją ir nurodinėti, ką daryti.
„Situacija seniūnijai labai gerai žinoma, čia jau buvo ir policija. Pagrindinė problema, sakyčiau, – nukritęs apsauginis stikliukas, todėl spindulys itin stipriai sklinda. Matau dvi išeitis: arba Birutė turėtų įsirengti šviesos nepraleidžiančius roletus, arba jos kaimynė turėtų nusileisti.
Jei kaimynystė būtų gera, tai būtų menka problema – užtenka nupirkti butelį vyrams, laukiantiems prie parduotuvės, ir jie pritvirtins stikliuką, užklijuos kokią lipnią juostą – tiek ir tos bėdos. Bet geriausias sprendimas – abiem moterims nuoširdžiai pasikalbėti. Geras kaimynas – Dievo dovana. Su kaimynais reikia sutarti. Mes linkime visiems kaimynams gyventi draugiškai“, – komentavo seniūnas.
Pažeidimo nenustatė
Viešosios tvarkos skyriaus vedėjas Ričardas Sabas „Biržiečių žodžiui“ sakė, kad dar kovo mėnesį lankytasi Papilyje pagal gautą skundą dėl į gyvenamąsias patalpas sklindančios aštrios šviesos, tačiau pažeidimas nenustatytas.
„Tai paprastas signalizacijos indikatorius, kuris ir turi būti. Nėra papildomų šviestuvų ar kitų šviesos šaltinių – šis atvejis nepatenka į pažeidimo kriterijus. Pažeidimas būtų nustatomas, jei šviesa akivaizdžiai šviestų žmogui į langus, o tai būtų užfiksuota vaizdinėmis priemonėmis, pavyzdžiui, nuotraukomis. Jei, tarkime, galingas šviestuvas būtų nukreiptas tiesiai į kaimyno langus, tuomet būtų aišku, kad žmogus patiria diskomfortą. Tačiau šiuo atveju – tai tik signalizacijos lemputė. Atvejis Papilyje, sakyčiau, išskirtinai retas“, – teigė R. Sabas.
Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato Komunikacijos poskyrio vedėja Odeta Jukniūtė teigė, kad pranešimas iš papilietės Birutės buvo gautas, tačiau tyrimas nebuvo pradėtas, nes neužtenka duomenų.
„Negalime kiekvienu atveju pradėti ikiteisminio tyrimo. Kartais būna per mažai sudedamųjų dalių, kad būtų galima imtis jo vykdymo. Kaip čia paprasčiau žmogiškai paaiškinti... Sunku įrodyti tokiais atvejais padarytą žalą. O kaip ją įrodyti – tam nėra susiformavusios teisinės praktikos. Tokių skundų iš gyventojų sulaukiama, tačiau nėra jokių svertų ir nėra reglamentavimo“, – aiškino policijos atstovė.