Skaitymo virusas Papilyje

Asmen. album. nuotr.
Papilio mokyklos mokiniai, kartu su bibliotekos darbuotojomis, mokytojomis ir mamomis linksmai ir turiningai leido laiką renginyje, skirtame poetui K. Binkiui atminti.
Papilio mokyklos pradinių klasių mokiniai dalyvavo skaitymo skatinimo projekto „Skaitymo virusas“ ir Judumo savaitės renginyje, skirtame iš Biržų krašto kilusiam poetui Kaziui Binkiui paminėti. Poetą papiliečiai prisiminė ne tik bėgiodami jo išmintais keliais, bet ir piešdami bei deklamuodami žinomus eilėraščius.

Deklamavo eiles poeto mokykloje

Renginyje, kurį koordinavo mokytoja Vita Januševičienė, dalyvavo Papilio seniūnijos bibliotekininkės Jolita Banienė, Danutė Kučinskienė, Ligita Zakrienė, mokyklos bibliotekininkė Agnė Januševičienė, mokiniai ir jų mamytės. Renginys prasidėjo Pakalninės mokyklos kiemelyje, kurioje kažkada mokytojavo pats K. Binkis. Pradinukai skaitė vaikiškus poeto eilėraščius ir kiekviena klasė stengėsi kuo išradingiau padeklamuoti eiles, muzikavo, improvizavo.

Prisijungė ir mamytės

Paskui renginio kūrybines veiklas pakeitė sportinės. Kiekviena klasė paruošė trumpą mankštą pagal skanduotę ir išmokė ją padaryti kitus. Taip buvo pasiruošta tradiciniam rudeniniam krosui „Poeto K. Binkio takais“. Jaunieji bėgikai entuziastingai įveikė trasą kartu su mamytėmis, bibliotekininke Agne ir ketvirtokų mokytoja Virginija. Po bėgimo, bibliotekininkės pasiūlė suvaidinti burtų keliu tekusią K. Binkio poemos vaikams ištrauką. Renginio dalyvius pralinksmino į vaidinimą įsitraukusios ir mažųjų mamos.

„Piešė“ eilėraščius

Mokyklos kieme piešdami ant plytelių kreidelėmis, mokiniai iliustravo K. Binkio eilėraščių ištraukas. O kiti dalyviai spėliojo, kokie metų laikai piešinėliuose užšifruoti. Renginio pabaigoje bibliotekininkės skaitytojams, kurie įveikė vasaros skaitymo iššūkį, įteikė atminimo dovanėles. Jas gavo antrokas Deividas Levonas, trečiokė Paula Pasakinskaitė, ketvirtokė Austėja Kairytė, penktokės Ema Čepukėnaitė ir Ema Pašakinskaitė. Taip pat buvo paskelbtas ir naujas mokslo metų skaitymo iššūkis „Skaitymo bingo“. Jo metu mokiniai galės rinktis knygas iš 20-ies pateiktų temų ir pagal perskaitytų knygų skaičių siekti pradedančiojo, pažengusio arba pažangaus skaitytojo vardo. Sėkmės skaitymuose vaikams linkėjo mokyklos vedėja Loreta Žibelienė.

Biržų kultūra Biržuose, Lietuvoje ir pasaulyje.

logo