Elektros sutrikimai jaukia kaimo žmonių gyvenimus

L. Bataitienės nuotr.
Vienkiemių gyventojai ne retai lieka be elektros, nes ESO atstovams tenka šalinti gedimus dėl ant elektros laidų krentančių šakų, bet mieste tokie atvejai retesni - žmonės ilgesniam laikui nepaliekami be elektros.
Kaip elgtis, kur kreiptis, jeigu namuose staiga dingo elektra? Su šia problema susidūrę biržiečiai piktinosi, kad elektros tiekėjai apie planuojamus darbus jų neinformuoja ir net kelioms paroms žmones palieka it gadynės laikais – prie žvakių šviesos. „Nei vėtros ūžė, nei medžiai virto, o mes likome be elektros“,- guodėsi gyventojai.

Vienkiemiams nereikia elektros?

Biržietė Rasa (vardas pakeistas – redakcijos past.) pasakojo, kad spalio 17 dieną, trims valandoms ir spalio 24-ąją, net 15 valandų (su pertraukomis) buvo nutrauktas elektros tiekimas. Be elektros energijos liko Biržų rajono Valantiškio, Kojeliškių, ir dalis Naciūnų kaimų gyventojai.

„Elektros skirstymo operatoriaus (ESO) elektros atjungimo žemėlapyje mačiau, kad aplink mane esančiuose vienkiemiuose be elektros liko mažiausiai 14 sodybų. Gal dalis žmonių šios problemos net nepastebėjo, nes buvo darbe“,- teigė pašnekovė.

Jos pastebėjimu, jeigu vieną pirmadienį elektros nebuvo tik kelias valandas, tai kitą pirmadienį gyvenimas be elektros apkarto. Rasa sakė, kad galima išmokti gyventi ir be elektros, bet darbdaviui nepasakysi, kad dirbti nuotoliu negalėsiu, nes nėra elektros. „Mano pagrindinis darbo įrankis – kompiuteris. Be elektros galiu išsiversti ne ilgiau valandos, kol išsikrauna baterija, generatoriaus name neturiu, tai kainuotų papildomus pinigus, kurių ir taip reikia sukti galvą, iš kur prasimanyti“, – pasakojo Rasa.

Toliau skaitykite popierinėje arba elektroninėje laikraščio versijoje (PDF). Užsakyti galite http://www.birzietis.com/