Apie konfliktus bei paliaubas, karinius ir elektrinius manevrus

Redakcijos nuotr.
Feliksas Grunskis
Feliksas Grunskis
Toks vaizdas, kad pasaulis pykstasi pats su savimi. Tai vienur, tai kitur – smurto ir neapykantos protrūkiai. Kas atsitiko? Gal protu nepaaiškinamas Rusijos karas Ukrainoje paskatino ir kitus žvanginti ginklais? Gal kokios kosminės jėgos jaukia žmonijai protus? Kai su protu susipykstama, tada daug nepaaiškinamų dalykų ir vyksta? Gal.

Susirėmė žydai su palestiniečiais

Praėjusį savaitgalį vėl įsiplieskė ugnis tarp Izraelio ir Gazos Ruožo. Izraelis surengė aviacijos smūgį Gazos Ruože. O šios teritorijos palestiniečiai į Izraelį paleido raketų. Izraelis pareiškė buvęs priverstas surengti „prevencinę“ operaciją prieš grupuotę „Islamo džihadas“. Mat turėjo duomenų, kad ši organizacija planavo įvykdyti išpuolį. Tad užbėgo išpuoliui už akių. Islamistų judėjimo „Hamas“ valdomo Gazos Ruožo sveikatos apsaugos pareigūnai nurodė, kad per Izraelio bombardavimą žuvo 10 žmonių, įskaitant penkiametę, ir dar 79 buvo sužeisti. Izraelio kariškiai savo ruožtu paskelbė, kad per šią operaciją buvo nukauta apie 15 kovotojų. Po šių išpuolių stojo paliaubos. Negi dėl vienokių ar kitokių paliaubų būtinai reikia aukų ir kraujo? Gražiuoju neįmanoma susitarti?

Įtampa tarp Kosovo ir Serbijos

Buvo baimių, kad dėl Kosovo ir Serbijos nesutarimų Europoje gali kilti dar vienas karas. Buvo pareikalauta, kad etniniai serbai, turintys Serbijos išduotus automobilių registracijos numerius pasikeistų juos į Kosovo numerius. Dėl tokių dalykų pasienyje, kur daugiausia gyvena etniniai serbai, kilo masiniai protestai. Policija pranešė, kad protestuotojai šaudė į pareigūnus, statė barikadas, ėmė blokuoti kelius. Po neramumų nuspręsta reikalavimą dėl automobilių numerių kol kas atidėti. Negi automobiliai kalti, kad kaimynai nemoka gyventi taikiai?