Dieną šviečiančios lempos – pavasarinio vėjo išdaigos

Gražinos DAGYTĖS nuotr.
Savaitgalį Rinkuškių gatvėje švietė visos lempos.
Dienos metu gatvėje šviečiančios lempos – aplaidumas ar atsitiktinumas? Tokie ir panašūs klausimai praėjusį savaitgalį kilo vietos gyventojams ir rajono svečiams, vykusiems keliu Biržai-Germaniškis. Šviesiu paros metu Rinkuškių gatvėje šviečiančias lempas jie pastebėjo vos tik išvažiavę iš Biržų (ar neprivažiavę). „Biržiečių žodis“ vakar aiškinosi, kodėl taip nutiko, kodėl netaupoma elektra.

Širvėnos seniūnijos seniūnas Saulius Eigirdas dar pilnai nebaigus teirautis, ėmė pasakoti, jog tas „didysis nusikaltėlis yra vėjas“. Jis, pasak seniūno, sumezgė laidus. Signalą apie problemą davė pats apšvietimas. Seniūnija turi elektrotechniką, bet neturi reikalingos technikos (bokštelio). Apie problemą informuota ESO. Jie ir imsis tvarkymo darbų. Gedimas esąs rimtas. Gerai, kad nesugadintas apšvietimo laikrodis ir saugikliai. Saulius Eigirdas pasakojo, jog iš pradžių buvo pagalvota apie piktavalius, prilindusius prie vadinamosios elektros spintos ir įjungusius apšvietimą. Bet paaiškėjo, jog didžiausias išdaigininkas ir piktavalis buvo pavasarinis vėjas. Iš karto pasakyti, kurioje vietoje problema nepavyko, teko gerokai palakstyti ir paieškoti gedimo vietos.

Pirmadienio rytą seniūnas dar neturėjo informacijos apie kitokias vėjo išdaigas, niekas nepranešė nei apie išvartytus medžius, nei apie apdraskytus pastatų stogus. Kai kurios šeimininkės tik pasakojo apie vėjo apdraskytus, nuvartytus ar į šoną paneštus šiltnamius.

Reklama: lempa.lt