I. Butkevičiūtės nuotr.
Rinkuškių bendruomenės nariams Biržų rajono savivaldybės administracijos Architektūros ir urbanistikos skyriaus vyriausiasis inžinierius Vaidas Viederis aiškino, kad aplinkinių kaimų jungti prie Biržų miesto nežadama, o dulkančią Rožių gatvę galima palaistyti.
Kaimų jungimas prie Biržų miesto ir kelių bei gatvių remontas – tai klausimai, kuriuos penktadienį susirinkę į ataskaitinį susirinkimą, aiškinosi Rinkuškių bendruomenės nariai.

Kaimo žmonės nori likti kaime

Bendruomenės pirmininkas Vytautas Juška pristatė praėjusių metų nuveiktus darbus. Pradėjus kalbėti apie problemas, kaimų, esančių prie Biržų miesto gyventojai, teigė nerimaujantys dėl planuojamų keisti teritorijos ribų – negi kaimai bus jungiami prie miesto? Toks klausimas iškilo po praėjusią savaitę vykusio visuomenės supažindinimo su pradedamu rengti Biržų rajono savivaldybės teritorijos bendrojo plano koregavimu.

Kadaise buvo svarstomas klausimas dėl galimybės Biržų ir Rinkuškių kaimų teritorijas jungti prie Biržų miesto. Tačiau tuomet gyventojai tokiems pokyčiams nepritarė. Todėl ir dabar, sužinoję apie plano korekcijas, reagavo labai jautriai. „Pagal matomas planų schemas galima numanyti, kad Biržų miesto teritorija apims netgi Kilučių kaimo ribas. Jūs planuokite, ką norite, mums svarbiausia, kad Biržų kaimas ir Rinkuškiai nebūtų prijungti prie miesto“, – tiesiai šviesiai savo poziciją pareiškė plano viešinime dalyvavę kaimų gyventojai.

Toliau skaitykite popierinėje arba elektroninėje laikraščio versijoje (PDF). Užsakyti galite http://www.birzietis.com