Rinkuškiuose skambėjo dainos ir muzika, šuoliavo žirgai

F. Grunskio nuotr.
Bir­žų žir­gy­no rai­te­li­nin­kių Urtės Bėliakaitės ir Justinos Vėjelytės pa­si­ro­dy­mu ža­vė­jo­si ir jau­ni­mas, ir vy­res­nio­ji kar­ta.
Rinkuškių bendruomenė surengė šventę Žirgo metams paminėti. Šventę pavadino – „Kanopoms dunksint, bildant…“ Ir gana smagiai žirgus prisiminė. Daug svečių į šventę sukvietė. Joje žirgai šuoliavo, muzikantai grojo bei dainavo. Buvo vaišių, veikė amatų kiemeliai.

Renginio vedėjos Gita Einorienė ir Laima Šernienė organizavo žaidimus, minė mįsles, tikrino žiūrovų žinias apie žirgus ir arklius.

Į šventę dviem Fryzų žirgais iš Biržų žirgyno atjojo jaunos raitelininkės. Jos parodė, kaip klusniai ir grakščiai šuoliuoja jų valdomi žirgai. Visi norintieji fotografavosi su žirgais.

Turininga buvo šventės muzikinė programa. Pasirodė Biržų kultūros centro Vabalninko skyriaus folkloro ansamblis „Saulala“. Ansamblio vadovas – Petras Matulis. Skambiomis dainomis džiugino Papilio ansamblio „Rovėjūnės“ dainininkės, kurių vadovė – Vigilija Macienė. Šventės dalyvius linksmino kaimynai pasvaliečiai – Saločių kapela „Ont Mūšos“. Pasirodė linijinių Medeikių šokėjų grupė „Medrovė“, kuriai vadovavo Rugilė Šarkanaitė. Garsių plojimų sulaukė Šiekštininkų damos su linksmais pasakojimais ir muzikine programa. Programos pabaigoje gyvo garso koncertą surengė grupė „Mėnulio fazė“.

Renginio metu apdovanoti įvairių rungčių bei piešinių konkurso nugalėtojai.

Renginio dalyviai buvo vaišinami koše, kurią išvirė Irena Misevičienė, Robertas ir Bronė Grinbergai, Dalia Petrauskienė, Liudmila Jasaitienė.

Valentas Grigaliūnas mokė aludarystės paslapčių: kaip spragilais nukulti miežius, sudaiginti ir iškedenti salyklą…

Šventę įgarsino Elmaras Duderis.

Renginio dalyvius ir svečius pasveikino Rinkuškių bendruomenės pirmininkas Vytautas Juška. Palinkėjo gerai praleisti laiką. Savo ruožtu Rinkuškių bendruomenę su švente sveikino svečiai.

Seimo narys Valdemaras Valkiūnas aiškino, jog Rinkuškiai jau yra ne kaimas, o miestelis. Mat turi daug gyventojų. Turi atstovų rajono savivaldybės taryboje. Turi Širvėnos ežerą, parduotuvių... „Rinkuškiai – rimtas miestelis. Trūksta tik bažnyčios“, – sakė Seimo narys. Kaip visur ir visada pareiškė, kad Rinkuškiai – jėga!

Lietuvos vietos bendruomenių organizacijų sąjungos pirmininkė Eglė Juozapavičienė, atstovaujanti 1440 šalies organizacijų, rinkuškiečiams linkėjo sėkmės, gero derliaus. Kad viskas augtų ir žydėtų bendruomenės pirmininkui įteikė laistytuvą.

Gražios šventės palinkėjo savivaldybės vicemeras Steponas Staškevičius.

Sveikinimo žodį tarė Širvėnos seniūnijos seniūnas Saulius Eigirdas. Jis pasidžiaugė, kad bendruomenės šventėje yra ir edukacinių pamokėlių, švietėjiškos veiklos.

Rinkuškių bendruomenės krikštatėvis Viktoras Rinkevičius prisiminė, jog Rinkuškių bendruomenė buvo pirmoji įregistruota rajone. Ir visus tuos gyvavimo metus bendruomenė puikiai tvarkosi, garsina ir gražina Rinkuškius.

Visi sveikintojai šventės kaltininkams įteikė dovanų. Šeimininkai dėkojo šventės rėmėjams.