Rinkuškių neapleidžia vandalai

Ž. Katkūnaitės nuotr.
Pirmadienį pastebėta, kad vaikų sūpynės sulaužytos, seniūnija svarsto galimybę jas suremontuoti.
Pirmadienį Rinkuškių bendruomenės pirmininkė Irena Misevičienė sulaukė nemalonaus skambučio iš vienos gyventojos. Su anūku atėjusi į žaidimų aikštelę, esančią netoliese bendruomenės namų, Rinkuškių gyventoja išvydo suniokotą žaidimų aikštelę – sulaužytos sūpynės.

Bendruomenės pirmininkė I. Misevičienė pasakojo, kad aikštelė yra seniūnijos balanse, tačiau bendruomenė į šios aikštelės puoselėjimą ir priežiūrą įdeda daug. „Šeštadienį kaip tik buvau aikštelėje, tačiau jokių blogų dalykų nepastebėjau. Pirmadienį sulaukiau vienos gyventojos skambučio. Pavasarį turėjome incidentą su šiuo įrenginiu. Tada buvo nulaužtas metalinis lankas laikymuisi, padaužos tada neradome. Seniūnija sutvarkė, todėl vaikai toliau galėjo džiaugtis sūpynėmis“,- pasakojo I. Misevičienė. Tačiau šį kartą remontas kainuos daugiau, nes nulaužtas ne tik lankas, kurį bendruomenės pirmininkė rado netoliese numestą, bet sulaužyta ir medinė konstrukcija.

Širvėnos seniūnijos seniūnas Saulius Eigirdas galvoja, kad aną kartą galėjo kažkas neatsargiai pasielgti ir sugadinti sūpynes. „Greičiausiai ant supynių buvo užlipęs sunkesnis vaikas, todėl nulūžo metalinė konstrukcija“,- svarstė pašnekovas. Šį kartą, neabejojo seniūnas, įrenginys sugadintas tyčia, nes taip sulaužyti medinę supynių konstrukciją reikia jėgos. „Į policiją ketiname kreiptis. Pridarėme nuotraukų, todėl visą informaciją perduosime specialistams. Manau, kad pigiau bus remontuoti negu naują statyti. Pasikalbėjome su staliumi, jis patarė, kol mediena nėra sena – remontuoti“,- sakė S. Eigirdas.

Ant bendruomenės namo kabo kamera, kuri, pasak I. Misevičienės, deja, nefilmuoja vaikų žaidimų aikštelės. Širvėnos seniūnijos seniūnas pasakojo, kad greitu metu Rinkuškiuose turėtų atsirasti dvi vaizdo stebėjimo kameros. Specialistai galimas vietas jau apžiūrėjo, tačiau realūs montavimo darbai dar nenumatyti. S. Eigirdas pripažino, kad Rinkuškių gatvės dar neapšviestos, nes taupomi pinigai. Tačiau jau nuo savaitgalio lempos turėtų įsižiebti.

Bendruomenės pirmininkė išreiškė didelį liūdesį, kad kitų žmonių pastangomis kuriamas gėris yra nevertinamas ir gadinamas. „Kai vieni įdeda daug darbo ir pastangų, kiti, tarsi pasišaipydami, viską niokoja. Dėl to mūsų bendruomenei labai liūdna“,- sakė I. Misevičienė.