B. Petkevičiūtės nuotr.
Šildymo sezonas dar neprasidėjo, o žmonės jau gauna sąskaitas su įspūdingomis sumomis – kartais gal ir patys apsižioplinę laiku neapmokėjo, tačiau labai greitai paaiškės tikroji šilumos kaina.
Žmonių nerimas dėl artėjančio šildymo sezono didėja kone kiekvieną dieną – ne tik neaišku, kiek reikės mokėti už šilumą šiais metais, bet ir daug kam atrodo paini kompensavimo už šildymą tvarka. Biržiečiai dėl kompensacijos rašo prašymus Biržų savivaldybės Socialinės paramos skyriui ir guodžiasi, kad nebesupranta – gal priklausys išmoka, o gal ir ne?

Pensininkams norisi verkti

Kai biržietis Česlovas rugsėjį gavo sąskaitą iš UAB „Litesko“ filialo „Biržų šiluma“, kurioje parašyta suma 211 eurų, vos neapsiverkė. „Gyvename su žmona nedideliame butelyje. Pensijos mažos, iš ko reikės mokėti, jeigu tokias sąskaitas siunčia, nors šildymo sezonas dar neprasidėjęs“,- guodėsi senolis.

Vartant sąskaitą paaiškėjo, jog tokia suma galėjo susidaryti už karštą vandenį ir nepriemoką. „Buvau aiškintis. Gal ir aš suklydau, gal esu nesumokėjęs, nors tikrai kiekvieną mėnesį sumoku visus mokesčius, kokias tik sąskaitas gaunu“,- dūsavo vyras.

Jis teigė susitaikęs su tuo, kad paskutinius pinigus teks atiduoti. Bet dar labiau jį neramina ateitis – naujasis šildymo sezonas ir nugirstos žinios, kad šiluma brangs ne procentais, bet kartais.

Toliau skaitykite popierinėje arba elektroninėje laikraščio versijoje (PDF). Užsakyti galite http://www.birzietis.com