J. Grubinskaitės nuotr.
Už gruodžio mėnesį 47kv. m ploto šildymas savininkui, gyvenančiam Medeikių kaime, Liepų gatvės esančiame daugiabutyje, teko pakloti daugiau kaip 400 eurų.
Įpusėjęs šildymo sezonas žmones verčia veržtis diržus ir palyginti – buto nuoma Biržų miesto centre veikiausiai kainuoja pigiau nei būsto šildymas. Neįtikėtina – kaimo vietovėje už dviejų ar trijų kambarių buto šildymą gyventojai pakloja nuo 300 iki 400 eurų per mėnesį. „Gyvename kaime, o mokame brangiau nei didmiestyje“, – „Biržiečių žodžiui“ guodėsi Medeikių kaimo gyventoja. Brangi šiluma ir „kosminės“ sąskaitos pasiekia kai kurių daugiabučių Likėnuose ir Papilyje gyventojus. Visus juos vienija ta pati šildymo paslaugą teikianti UAB „Lenauda“.

Vieno mėnesio šildymas kainuoja... iki 400 eurų

Likėnuose gyvenantis jaunas vyras už 42 kv. m. buto šildymą gruodžio mėnesį atseikėjo 320 eurų, o už sausį – 220 eurų. „Viena kilovatvalandė už praėjusį mėnesį kainavo beveik 19 centų, kai Vilniuje kilovatvalandės kaina 9 centai. Pavyzdžiui, Biržų mieste už 42 kv. m butą nerenovuotame name žmonės už sausio mėnesį mokėjo 100 eurų, aš už šildymą paklojau 220 eurų. Kur logika? O Likėnai – dar net ne kurortas. Kas bus, kai juo taps?“ – piktinosi vyriškis.

Papilio miestelyje gyvenanti senjorė už 49 kv. m. būsto šildymą gruodžio mėnesį mokėjo apie 10 eurų. „Negalvokite, kad tiek kainuoja šiluma – sąskaitoje nurodyta suma – per 400 eurų, bet gaunu kompensaciją, tai moki reikia nedaug. Ką reikėtų daryti, jei niekas nekompensuotų?“ – susirūpinusi kalbėjo moteris.

Toliau skaitykite popierinėje arba elektroninėje laikraščio versijoje (PDF). Užsakyti galite http://www.birzietis.com/