B. Petkevičiūtės nuotr.
Savivaldybės tarybos nariai pripažįsta, kad išdraskė šilumos ūkį, perduodami jį "Litesko" įmonei, todėl dabar negali įtakoti nei paslaugos kainos, nei katilinių ateities.
Lietuvos miestai ir miesteliai jau pradeda šildymo sezoną. Oficialiai, nuo pirmadienio šildymo sezonas pradėtas ir Biržų rajone. Radiatoriai jau šyla, tačiau ši šiluma nelabai džiugina – gyventojai nerimauja, kokio dydžio sąskaitas už šildymą gaus. To, deja, nežino netgi šilumos tiekėjas.

Nežino, kiek kainuos

Vabalninke, Salomėjos Nėries gatvės 13-ojo daugiabučio namo pirmininkė Stasė Čižienė teigė, kad šildymo sezono gyventojai labai laukė. „Kambariuose net 18 laipsnių šilumos nebuvo, o laiptinėje, berods, gal tik 14 laipsnių. Dabar malonu būti – 22 laipsniai“,- pasakojo S. Čižienė.

Anot jos, pirmomis dienomis dar nebuvo taip šilta, tačiau nesklandumai buvo pašalinti nuorinus radiatorius. Tiesa, namo pirmininkė pripažino, kad prasidėjus šildymo sezonui, gyventojai, ypač tie, kurie negauna kompensacijų už šildymą, ėmė nerimauti, kiek lauktoji šiluma gali kainuoti. „Žmonės išgyvena dėl to, kad negauna jokios oficialios informacijos apie kainas iš šilumos tiekėjo“,- sako pašnekovė.

Toliau skaitykite popierinėje arba elektroninėje laikraščio versijoje (PDF). Užsakyti galite http://www.birzietis.com