Nerimą sėjantis šildymo sezonas – teks šalti ar tikėtis kompensacijos?

J. Grubinskaitės nuotr.
Nors kompensacijos malkoms nusipirkti numatytos, tačiau parama priklauso tik skurdžiau gyvenantiems, o jeigu dar namuose registruoti vaikai, teks įrodyti, jog realiai jie čia negyvena.
Artėjantis šildymo sezonas daugeliui Biržų rajono gyventojų bus kone brangiausias per daugelį pastarųjų metų. Kai tokiais tempais didėja sąskaitos už elektros energiją, tai ir šilumai pabrangus, skurdžiau gyvenantys žmonės jos gali neįpirkti. Pensininkai galvoja, kaip išgyventi, ir skundžiasi, kad negali gauti kompensacijų už šildymą, nes neatitinka sąlygų, nors gyvena vieni.

Dirbo, kad oriai gyventų

Biržietė Alma visą gyvenimą dirbo sąžiningai, sukaupė daugiau nei 40 metų darbo stažą, tačiau senatvėje su vyru negauna nė menkiausios paramos. „Visą gyvenimą ir aš, ir vyras Povilas dirbome, net nedarbingumų nesame ėmę, kai sirgo vaikai“, – graudinosi moteris.

Pasak pašnekovės, abu su vyru turi neįgalumą, pavasarį vyrą ištiko infarktas, po kurio sveikata visai pašlijo. Dėl to moteris turėjo nueiti kryžiaus kelius, kol įrodė vyro neįgalumą.

„Kas iš to neįgalumo, nesame gobšūs, bet vyrui, kuris nebemato, pats savęs apsitarnauti negali. Visa laimė, kad jis dar šiek tiek vaikšto. Nustatytas vidutinis priežiūros lygis“, – ašarojo moteris.

Prieš porą mėnesių jai taip pat sušlubavo sveikata, todėl teko gultis ant operacinio stalo. Po operacijos sunkiai judanti moteris kreipiasi į pažįstamus pagalbos – reikia pagelbėti buityje, nes pati negali pakelti net... duonos kepalo.

Toliau skaitykite popierinėje arba elektroninėje laikraščio versijoje (PDF). Užsakyti galite http://www.birzietis.com