Girtaujantis žmogus paskutinis supranta turintis problemų

Lo­re­tos BA­TAI­TIE­NĖS nuotr.
Priklausomybių konsultantas Žydrūnas Stumbra sako, kad alkoholis naikina smegenų ląsteles, todėl nereikėtų stebėtis keistu girtų žmonių elgesiu.
Karantino metu pakitusį visuomenės elgesį nemažai lėmė alkoholis. Kad žmonės daugiau svaiginasi, pastebėjo tiek prekybininkai, tiek paprasti rajono gyventojai, tačiau niekas neranda atsakymo, ką daryti, kad gyvenimas būtų šviesesnis, be priklausomybių?

Alkoholizmas – liga

Gatvėje sutiktas vyras braukia prakaitą – skuba į autobusų stotį, tempdamas didžiulį pirkinių krepšį. Jame – sultys, kiti gaivieji gėrimai, būtiniausi maisto produktai. Plokščių seniūnijoje gyvenantis vyras pripažįsta neturintis darbo, nes susiriejo su įmonės savininku ir jį išvijo. Neslepia, kad savaitėmis girtuokliavo, matyt, todėl ir susivaidijo su darbdaviu. „Dabar jau savaitę negeriu ir gyvenimas prašviesėjo. Nežinau, kiek laiko dar išsilaikysiu, bet, kol kas, štai – krepšyje nėra jokio alkoholio“,- pasigiria pašnekovas.

Priklausomybių konsultantas Žydrūnas Stumbra sako, kad reikia milžiniškos valios žmogui nustoti gerti ir ne kiekvienas tai įstengia. „Aš tam ir esu, kad galėčiau padėti išbristi iš priklausomybių liūno. Paslauga anonimiška ir nemokama, todėl gali kreiptis kiekvienas norintis. Svarbiausia žmogus pats turi norėti atsisakyti alkoholio, bet dažnai tenka bendrauti ir su geriančiojo šeimos nariais, draugais, artimaisiais. Girtaujantis žmogus paskutinis supranta, kad turi problemų“,- kalbėjo rajone dirbantis priklausomybių konsultantas Žydrūnas Stumbra. Jo žodžiais, kito recepto nėra, tiesiog reikia negerti, nes alkoholizmas – liga, kurią sunku išgydyti, tačiau įmanoma.

„Jūs galvojate, kad tik tam tikro socialinio sluoksnio žmonės geria? Alkoholizmui įtakos neturi nei gyvenamoji vietovė, nei statusas – ši liga gali pakirsti kiekvieną“,- tvirtina pašnekovas.

Toliau skaitykite popierinėje arba elektroninėje laikraščio versijoje (PDF). Užsakyti galite http://www.birzietis.com/