Biržų rajono vaikai turi alkoholio problemų. Įsigyti „padeda“ suaugę

Asociatyv. nuotr.
Dabartinė žalingų įpročių prevencija moksleiviams neveiksminga. Kol suaugę ieško kaltų baksnodami vienas į kitą, vaikai ir toliau svaiginasi.
Biržų Visuomenės sveikatos biuras paviešino moksleivių gyvensenos tyrimą, kuris apie nepilnamečių gyvenimo būdą atskleidė įdomių detalių. Deja, kai kurios iš jų šokiruoja. Paaiškėjo, kad Biržų raj. mokiniai suvartojamo alkoholio kiekiu lenkia visos Lietuvos vidurkį. Kyla klausimas: ką darome ne taip ir ko imtis, kad situacija pasikeistų?

Išbandė marihuaną, hašišą

Atvejų, kai nepilnamečiai rūko mokyklos teritorijose arba viešosiose vietose Biržų rajone pasitaiko dažnai, tą parodė ir apklausos rezultatai – per paskutinį mėnesį daugiausia tabako gaminius prisipažino išbandę devintokai – jų net 23,7 proc., daugiausia iš jų rūkė elektronines cigaretes. Taip pat vaikai spėjo pavartoti ir narkotines medžiagas – marihuaną ar hašišą jau bandė 3,7 proc. Biržų rajono mokinių. Nemaža dalis Biržų raj. nepilnamečių vartoja alkoholį, tą pripažino 26,8 proc. tyrime dalyvavusių vaikų. Šis rodiklis lenkia Lietuvos vidurkį, kuris siekia 21,9 proc. Toks skaičius verčia sunerimti, kyla klausimas – iš kur nepilnamečiai gauna cigarečių ar alkoholio, kurie jiems dar neturėtų būti parduodami?

Su mokiniais dirbančios specialistės „Biržiečių žodžiui“ pasakojo, kad buvo atvejų, kai kaimų mokiniai po savaitgalio į mokyklą ateina pagiringi. Šiek tie detalių apie paauglių gyvenimą redakcijai atskleidė ir kalbinti skirtingo amžiaus Biržų raj. vaikai.

Toliau skaitykite popierinėje arba elektroninėje laikraščio versijoje (PDF). Užsakyti galite http://www.birzietis.com/