
Naujausios
Renginys pradėtas žodiniais ir muzikiniais sveikinimais pirmajai ir vienintelei klubo vadovei, mokytojai Henrikai Marcinkevičienei. Pasidžiaugta, kad 26-ojoje parodoje eksponuojami puikūs darbai tiek vyriausiųjų klubo narių, tiek ir jaunų moterų, prisijungusių dar vaikystėje ir ištikimai iki šiol atvykstančių į užsiėmimus net iš kitų miestų. Parodos atidarymo dalyvių akis džiugino megzti, nerti, siūti, pinti, piešti, siuvinėti, rišti ir kitokiais būdais sukurti darbai. Pirmą kartą salės sienas papuošė ir nuotraukos.
Mokytoja Henrika Marcinkevičienė pastebėjo, jog į pirmąjį klubo susirinkimą atėjo tik šešios moterys, bet po truputį prisijungė vis daugiau darbštuolių ir netrukus buvo oficialiai įkurtas klubas. Be pačios vadovės iki šiol iš pirmųjų narių darbus parodoms pateikia dar dvi kraštietės – Onutė ir Leonora. Per dvidešimt metų "Kraitės" kūrėjų puikūs darbai džiugino ne tik biržiečius, bet ir Vabalninko, Kupiškio, Vilniaus, Aizkrauklės (Latvija), kitų miestų žmones. H. Marcinkevičienė pakvietė tylos minute pagerbti į Amžinybę iškeliavusių klubo moterų atminimą, kai kurių jų darbai eksponuojami ir šioje parodoje.
Šiuo metu į klubo užsiėmimus šeštadieniais renkasi dvidešimt keturios moterys, visų jų kūryba eksponuojama parodoje.
Sveikinimo žodį tarusi Biržų krašto muziejaus „Sėla“ direktoriaus pavaduotoja Edita Lansbergienė, dėkodama klubo vadovei, prisiminė mokytojos pamokas „Aušros“ vidurinėje mokykloje, jos kruopštumą ir gerą reiklumą. Mokinės žinojo, jog atlikti darbą bet kaip neleistina. Muziejininkė kalbėjo, jog lietuvių moterų rankdarbiai visais laikais buvo mūsų tapatybės ženklu, lietuviškumo simboliu. Nesvarbu, ar jų autorės darbavosi Tėvynėje, ar šaltajame Sibire, ar už Atlanto.
Klubo narės vadovei dėkojo už pakvietimą į klubą, už įvairių kūrybos būdų pažinimą, už kūrybinės ugnelės įžiebimą, pasitikėjimą, galimybę atsiskleisti.
Tautodailininkė Saigūnė Rožėnienė gėrėjosi vadovės ir jos moterų kruopštumu, gebėjimu viską apgalvoti iki smulkmenų, savitarpio supratimu ir didele dvasine šiluma. Tautodailininkas Kęstutis Preidžius kraitietes vadino kolegėmis, džiaugėsi darbais ir bendradarbiavimu, nes klube yra net vienuolika tautodailininkių. Kai kurios moterys yra surengusios ir savo personalines parodas tiek Lietuvoje, tiek užsienyje.
Rajono savivaldybės tarybos narė Irutė Varzienė kalbėjo, jog ši paroda yra gimusi iš tikro moteriškumo, iš ilgesio ir liūdesio, iš grožio siekimo. Tokių meditatyvinių darbų, pasak I. Varzienės, neįmanoma padaryti paskubomis. Žvelgdama į salės centre pakabintus dailius šiaudinius vabalninkietės Vytenės sodus, I. Varzienė juos vadino „Kraitės“ dvidešimtmečio simboliu, talpinančiu tradicijas, vertybes ir amžinybę.
Kraitiečių paroda muziejuje veiks iki šių metų gruodžio 29 dienos.