Viešasis interesas prasilenkė su renovuoto namo gyventojos lūkesčiais?

Loretos Bataitienės nuotr.
Biržų miesto gyventojai Irenai Likienei renovacija apkarto – gadina ne tik sveikatą, bet ir tuština piniginę, nors tikėjosi gyventi šilčiau ir pigiau.
Kam rūpi eilinis žmogus, juolab, jeigu jis tapo kliūtimi priduodant daugiabučio namo renovacijos darbus valstybinei komisijai? Ten, kur dideli pinigai, mažų žmonių problemos tokios menkos, jog niekas jomis nesidomi. Tačiau Biržų miesto gyventojos istorija tik viena iš daugelio, kai buldozeriu bandoma „prastumti“ darbus, pamynus pagrindinį renovacijos tikslą – energijos taupymą ir žmonių gyvenimo kokybės gerinimą.

Noras gyventi šilčiau užsuko teismų karuselę

„Aš jau nieko nebijau, tik noriu normaliai gyventi ir mokėti teisingą mokestį už šilumą. Deja, man turbūt vienintelei iš viso daugiabučio nepasisekė, nes butas yra virš komercinių patalpų, iš kurių juntamas šaltis. Namo renovacija atlikta ne visose patalpose, todėl kelia rūpesčių ir niekada nesutiksiu, kad darbai atlikti gerai“,- tikino Biržų miesto Vytauto gatvės 61 namo gyventoja Irena Likienė.

Nors daugiabučio renovacija faktiškai baigta, tačiau nėra tai patvirtinančių dokumentų – trukdo neatlikta renovacijos projekto sąlyga – įrengti centrinį šildymą buvusiose kavinės patalpose. Gyventojai tikėjosi, kad renovacijos metu šis klausimas bus išspręstas – visose patalpose bus centrinis šildymas, todėl ir šiluma pasiskirstys tolygiai. Mažesnės sąskaitos už šildymą laukusi moteris suprato, kad per grindis į jos butą besiskverbiantis šaltis verčia įjungti radiatorių visu galingumu ir atitinkamai brangiau mokėti. Bet juk tikėjosi mažesnės sąskaitos... Problemos dėl galimai nešildomų komercinių patalpų ne tik renovacijos metu nebuvo išspręstos, bet ir nuvedė į nesibaigiančius teisminius ginčus.

Toliau skaitykite popierinėje arba elektroninėje laikraščio versijoje (PDF). Užsakyti galite http://www.birzietis.com/