Nemokami kursai kainavo... skurdą ir emigraciją

J. Grubinskaitės nuotr.
Žinodama, kad įsipareigojimą dirbti šešis mėnesius po kursų turės išpildyti, Rasa dar lankydama kursus, pradėjo dairytis darbo.
Ką daryti žmogui, norinčiam dirbti? Taip, reikia eiti į Užimtumo tarnybą ir laukti darbo pasiūlymo. Tačiau jeigu minėtoje tarnyboje siūlo pasimokyti naujos profesijos, atsisakyti sunku, nes atsiranda vilties greičiau įsidarbinti. Biržietė Rasa baigė socialinio darbuotojo padėjėjo kursus, tačiau pagal šią specialybę jai darbo taip ir nepasiūlė. „Bent jau aš taip supratau, kad jeigu Užimtumo tarnyba sumokėjo už kursus, o aš neįsidarbinsiu, tai turėsiu sumokėti visą mokslų kainą. Todėl pirkau individualios veiklos pažymą, nors realiai jokio verslo neturėjau“,- dūsavo moteris. Užimtumo tarnyba jaučiasi teisi – esą nevertė kurti verslo.

Verslas... prievarta

Į „Biržiečių žodį“ kreipėsi moteris, kuri jaučiasi patekusi į pinkles. „Nežinojau, ką daryti, norėjau dirbti, bet niekaip negalėjau rasti darbo. Niekas nenorėjo įdarbinti. Todėl sutikau su Užimtumo tarnybos pasiūlymu lankyti socialinio darbuotojo padėjėjo kursus. Tačiau juos baigusi darbo vis tiek negavau. Todėl teko įsigyti verslo liudijimą, nes išsigandau, kad Užimtumo tarnybai privalėsiu grąžinti beveik 3000 eurų – tiek, kiek kainavo profesiniai kursai“,- guodėsi biržietė Rasa.

Dar lapkričio pradžioje Užimtumo tarnybos (UŽT) Biržų skyriaus vedėja Eugenija Grabauskienė susitikime su Biržų rajono savivaldybės atstovais džiaugėsi, kad Biržų rajone mažėja nedarbas – bedarbių Biržų rajone sumažėjo net 24 procentais. Siekiant kuo daugiau bedarbių įtraukti į darbo rinką, Užimtumo tarnyba suteikia galimybes darbo neturintiems žmonėms mokytis ir įgyti paklausias darbo rinkoje kvalifikacijas ar kompetencijas. Dėl to su asmeniu, Užimtumo tarnyba ir mokymo įstaiga sudaroma dvišalė ar trišalė sutartis. Regis, skamba gražiai, bet...

Toliau skaitykite popierinėje arba elektroninėje laikraščio versijoje (PDF). Užsakyti galite http://www.birzietis.com