Kučgaliečiai: “Valdžia rūpinasi mumis tik per rinkimus“

Šiekštininkų bendruomenės archyvo nuotr.
Kučgaliečiai pasipiktinę valdininkų veiksmais, kurie neįsiklausę į visuomenės nuomonę 2017 metais uždarė „Širvėnos“ socializacijos centrą ir pašaipiai pasiūlė jame įrengti „kaliošų“ fabriką.
Kučgalio apylinkėje auga Šiekštininkų bendruomenės pasodintas Stelmužės ąžuolo palikuonis. Kučgaliečiai juokauja, kad po kelių šimtų metų ir jų kaime bus galima apžiūrėti istorinį medį. Mažiau nei prieš ketverius metus įkurta Šiekštininkų bendruomenė garsėja savo aktyvumu ir iniciatyvomis bei neveltui pelnė LRT laidos ,,Gimtoji žemė‘‘ Jorio apdovanojimą. Apie gyvenimą Kučgalyje ir jo apylinkėse „Biržiečių žodis“ kalbėjosi su bendruomenės pirmininku Edmundu Styra ir Kučgalio seniūnaitijos seniūnaite Violeta Davidonyte.

Biržų rajono kaimuose aktuali vandentiekio ir nuotekų sutvarkymo problema. Per rinkimus tuometinis kandidatas į merus Vytas Jareckas žadėjo užsiimti šiuo aktualiu kučgaliečiams klausimu. Ar pajudėjo „ledai“?

V. Davidonytė: Deja, problemos niekur nedingo. Žmonės kasdien gyvena baimėje, kad aplinkos apsaugos specialistai nubaus už netinkamą nuotekų tvarkymą. Savivaldybei jau ne kartą rašėme, buvome surinkę gyventojų parašus, kad būtų sutvarkyta kanazalicijos sistema Senojoje ir Pariškių gatvėse. Magistralinės nuotekų trasos vos už kelių šimtų metrų, buvusios mokyklos teritorijoje. Tačiau pažadai išspręsti šią problemą taip ir liko pažadais.

E. Styra: Yra problemų, kad reikia statyti perpumpavimo stotį, nes nuotekos į kalną netekės, bet tai juk išsprendžiamas dalykas. Žmonės pasiruošę prisijungti prie centralizuotos nuotekų sistemos, bet niekas šio klausimo iš esmės nesprendžia daug metų. Gyventojai gal ir norėtų pasistatyti savo kieme šiuolaikinę nuotekų tvarkymo sistemą, tačiau tai brangu ir neįkandama. Reikalinga rimta ir aiški kompensavimo programa, kad Biržų rajono savivaldybė dengtų didžiąją dalį išlaidų. Jei kalbėsime apie Kučgalį, tai prisijungimo prie pagrindinės magistralės klausimas yra opus Senosios ir Pariškių gatvių gyventojams. Tačiau, matyt, iš valdžios niekas nenori tuo užsiimti, nes klausimas nesprendžiamas daug metų.

Toliau skaitykite popierinėje arba elektroninėje laikraščio versijoje (PDF). Užsakyti galite http://www.birzietis.com/