Kol nėra gerų komunikacijų, į Biržus jaunimo neprisišauksi?

V. Leščinskienės nuotr.
Laisvės seniūnaitijos seniūnaitė Stasė Karosienė teiravosi, kodėl žvyruotų gatvių asfaltavimo prioritetinis sąrašas keičiamas kas dvejus metus. Dėl to žmonės pyksta ir nusivilia, nes taip ir nesulaukia asfalto.
Žiemgalių salėje, Biržuose, su gyventojais atvykusiam susitikti merui Kęstučiui Knizikevičiui pateikta daugybė klausimų, o svarbiausia – kokią strategiją rajono vadovas numatęs, kad į Biržų kraštą pritrauktų jaunas šeimas?

Išgelbės pigios viešosios paslaugos ir turizmas?

Jovaro seniūnaitijos seniūnaitė Samanta Majauskienė rajono vadovo tiesiai paklausė: „Ką darote, kad demografinė situacija Biržuose pagerėtų? Kokia situacija su jaunų šeimų pritraukimu?“

Meras K. Knizikevičius atkreipė dėmesį į Vietos savivaldos įstatymą: „Savivaldybės funkcijos susijusios su viešosiomis paslaugomis, o mūsų darbas, kad tos paslaugos būtų kuo patrauklesnės gyventojams. Pavyzdžiui, žiūrint iš futbolo būrelių pozicijos, Vilniuje futbolo būrelis kainuotų žymiai daugiau nei Biržuose. Tad mes pranašesni. Mūsų privalumas, kad viešąsias paslaugas galime gyventojams užtikrinti pigiau. Mes, savivaldybė, verslų steigti negalime. Netgi draudžiama tai daryti dėl konkurencijos įstatymo. Mes negalime pastatyti gamyklos, kad atsirastų darbo vietų, bet galime ieškoti, kaip pritraukti jaunas šeimas kitomis priemonėmis. Manau, džiaugiasi visi, kad darbą Biržuose galima pasiekti per dešimt minučių. Vilniuje tai – praktiškai neįmanoma“.

Jo teigimu, pagrindinis verslo pritraukimo kriterijus yra geografinė padėtis. „Nėra nei magistralinių kelių, nei geležinkelių... Lyginant, pavyzdžiui, su Elektrėnais, kur investuotojai tiesiog plūsta... O mes užmiršti“,– neneigė rajono vadovas.

Tarybos narė Audronė Garšvaitė iš salės replikavo: „Na kurgi, turime aerouostą, kur lėktuvams nusileisti. O šiaip tai mūsų privalumas – turizmas, turizmas...“

Toliau skaitykite popierinėje arba elektroninėje laikraščio versijoje (PDF). Užsakyti galite http://www.birzietis.com