Kelias į Ančiškius – tik ledkalnio viršūnė, nes žvyrkeliai valstybei – ne prioritetas

Soc. tinklų nuotr.
Probleminėje kelio atkarpoje Strazdžiai-Ančiškiai pakabintas eismo intensyvumo skaitiklis tyra paskutinė gyventojų viltis – jie tiki, kad dažniau šiuo keliu važiuojant, bus įvertinta situacija ir greičiau paklotas asfaltas.
Vabalninko seniūnijos, Ančiškių kaimo gyventojai jaučiasi atskirti nuo civilizacijos – dėl prasto kelio pas juos atsisako važiuoti net kurjeriai. Šią problemą išspręstų tik kelio asfaltavimas, kurio vietos gyventojai laukia, kaip oro. Tačiau panašu, kad ančiškiečių svajonės ir liks svajonėmis.

Ne kelias, o tragedija

Apie probleminę kelio atkarpą Stradžiai-Ančiškiai buvo rašyta ne kartą. Anot Ančiškių bendruomenės pirmininkės Kristinos Aukštikalnienės, bėgant metams šio kelio būklė tik blogėja, o greideriavimas neduoda jokios naudos.

„Blogai, labai blogai. Po šios žiemos ypač iškilnota kelio danga – visur duobės, akmenys iškilę. Vienoje vietoje net banguota, kaip jūroje. Palijus būna dar blogiau. Keturis kilometrus iki Vabalninko važiuoji mažiausiai penkiolika – dvidešimt minučių. Neįmanoma greičiau, nes sulaužysi mašiną. Jei ką nors infarktas, insultas ištiktų, greitosios pagalbos prireiktų, tai laukiant galima ir numirti. Kurjeriai tiesiai šviesiai pasako, kad nenori pas mus važiuoti, nes sykį bevažiuodami susilaužė automobilį“,- pasakojo K. Aukštikalnienė, aiškindama, kad dažnai savo automobilius priversti remontuoti ir vietos gyventojai. „Jei į Ančiškius atvažiuoja svečių, tai visi apie šį kelią atsiliepia vienodai – tragedija“,- pridūrė ji.

Toliau skaitykite popierinėje arba elektroninėje laikraščio versijoje (PDF). Užsakyti galite http://www.birzietis.com