Kirkiluose gamtos mylėtojų lauks naujovės

Gražinos DAGYTĖS nuotr.
Tolėliau nuo pėsčiųjų tako jau pastatyta garsų gaudyklė.
Kirkilų kaime regioninio parko lankytojų lauks naujovės. Netoli apžvalgos bokšto gamtos mylėtojai ras garsų gaudyklę, sūpuokles, lieptą-terasą, naujus suoliukus. Tuo malonumai nesibaigs. Žmonės vienas kitam perduoda žinią, jog privataus verslo savininkai planuoja lankytojus pakviesti į gravitacinį namą bei paklaidžioti kanapių labirintais.

Visi žmonės yra išsiilgę buvimo gamtoje, bendravimo vieni su kitais. Du mėnesiai, praleisti uždaroje namų erdvėje ne vienam asocijuojasi su bausme, tegul ir pakankamai švelnia. Judėjimo, gryno oro pasiilgo ir maži, ir dideli. Netrukus įdomias Lietuvos vietas turėtų užplūsti lankytojai. Vienas iš tokių turistų pamėgtų objektų turėtų būti ir Kirkilai. Juolab, kad šią vasarą čia bus galima rasti naujovių, neįprastų ne tik iš toliau atvykstantiems svečiams, bet ir vietos gyventojams.

Biržų rajono savivaldybės Statybos ir infrastruktūros skyriaus vedėjas Giedrius Neviera patvirtino, jog domimasi ne tuščiai – jau nuo praėjusių metų gegužės mėnesio vidurio vykdomas Vietos veiklos grupės (VVG) ir rajono savivaldybės projektas „Kirkilų ežerėlių teritorijos sutvarkymas ir pritaikymas gyventojų poreikiams“. Jis turi būti baigtas šių metų gruodžio 31-ąją. Jau dabar yra įrengta viešųjų erdvių paslaugų stotelė, kur galima prisipūsti transporto priemonių padangas, pasikrauti išmaniuosius įrenginius, pasiklausyti radijo pranešimų. Tolėliau nuo pėsčiųjų tako jau pastatyta garsų gaudyklė. Aplink ją vaikščiodami žmonės bando suprasti, kas tai per įrenginys. Dažniausiai tokio statinio nematę keliautojai įlipa į garsų gaudyklės vidų ir tikisi išgirsti kokių nors neįprastų garsų, tačiau gauna nusivilti ir teigia, jog statinys esą skirtas susikaupus pabūti vienam gamtos prieglobstyje.

Biržų regioninio parko direktorius Kęstutis Baronas „Biržiečių žodžiui“ pasakojo, jog lipti į garsų gaudyklės vidų nereikėtų – klausytis, kaip ošia medžiai, kaip čiulba paukščiai, skrenda kamanė ar ežerėliuose „šokinėja“ žuvys, tiktų priėjus prie garsų gaudyklės siaurojo galo. Gaudyklė tiesiog padeda išskirti garsus, kurių paprastai neišskirtume iš daugumos. Pasak direktoriaus, panašių garso gaudyklių yra ir Latvijoje, prie Jūrmalos, ir mūsų Kuršių Nerijoje (ant Raganų kalno Juodkrantėje), ir prie Metelio ežero Lazdijų rajone.

Kaip tik dabar įrenginėjamas ir lieptas-terasa, nuo kurios regioninio parko lankytojai galės žvalgytis į ežerėlius ir apžvalgos bokštą, pabūti mintyse su savimi ir gamta. Mažiesiems bus įrengtos sūpuoklės, vaikų žaidimų aikštelė, bei galimybė pasimokyti skaičiuoti medžių rieves. Tokia edukacija turėtų praversti ne tik vaikams. Pastebėta, jog prie įvažiavimo į bokšto teritoriją bus įrengtas vadinamasis bromas, kur žmonės galės nusifotografuoti atminčiai. Žinoma, bus naujų suolelių ir, aišku, šiukšliadėžių.

Biržų rajono savivaldybės Strateginio planavimo ir turto valdymo skyriaus vyriausioji specialistė Jolanta Vaitkevičienė informavo, jog projektas finansuojamas iš VVG ir rajono savivaldybės lėšų. Bendra projekto vertė – 36 330 eurų. Darbus Kirkiluose, pasak Giedriaus Nevieros, atlieka Anglininkų kaime esančios UAB „Vigada“ specialistų komanda.

Biržų krašto žmonės džiaugiasi, kad privataus verslo dėka Kirkilų kaime lauks dar viena pramoga, kokią iš dalies galima rasti tik Druskininkuose ar Anykščiuose – gravitacinis namas bei kanapių labirintai. Lankytojus greičiausiai verslininkai nudžiugins nuo birželio mėnesio. Kol kas plačiau pasakoti apie pasiūlymus lankytojams dar nenorima.