Išleistuvių aprangoje – elegancija ir paprastumas

E. Prunskaus nuotr.
Pilies kieme vyko abiturientų išleistuvės.
Antradienį pilies kieme vyko abiturientų atestatų įteikimo ceremonija. Išlydėta 96 -oji Biržų ,,Saulės‘‘ gimnazijos laida, 127 dvyliktokai. Anksčiau ne viena abiturientė apie tai, kaip norėtų atrodyti per šią ypatingą šventę mintyse vaizdą ausdavo seniai. Tačiau kartos keičiasi, o su jomis keičiasi ir jų požiūris į tam tikrus dalykus, dabar svarbiausia – paprastumas ir praktiškumas.

Atrodė stilingai

Besižvalgant į įvairiaspalves, nėriniuotas, ilgas ir trumpas šventės dalyvių sukneles, susidarė įspūdis, kad kiekviena mergina norėjo atrodyti išskirtinė. O vaikinai, kaip įprasta – kostiumuoti, nors vienas kitas akį traukė ir originaliu stiliumi: trumpos, aptemptos kelnės, balti marškiniai ir sportiniai bateliai.

Makiažu ir šukuosena pasirūpino grožio meistrės

Šukuosenas ir makiažus dauguma abiturienčių darėsi grožio salonuose, tik kelios ruošėsi pačios. Merginos minėjo, kad pas grožio meistres paslaugas užsisakė dar prieš kelis mėnesius, mat paskui vietos gali ir nebegauti. Abiturientės Kotrynos Muliuolytės mama Eglė juokėsi, kad visą dieną iki ceremonijos dukra sėdėjo nejudėdama, mat makiažas jai buvo padarytas 7 val. ryto, tad mergina bijojo būti ant saulės ar kaip kitaip jį sugadinti. Abiturienčių makiažas ir šukuosenos atrodė subtiliai, bet gražiai ir tik keletas merginų išsiskyrė ryškiomis spalvomis. Grožio meistrė Miglė Musteikienė, kuri šventei paruošė ne vieną abiturientę sakė, kad dauguma klienčių pageidavo natūralaus makiažo ir lengvų garbanų ar pynimų. Ryškių spalvų ir sunkių kuodų pasak meistrės, tokioms progoms retai kuri beprašo.

Visos kalbintos abiturientės sukneles išleistuvėms pirko, o nuomojosi tik viena – ta pati Kotryna. Paklausta, kodėl, mergina sakė iš pradžių suknelę nusipirko internetu, tačiau ji netiko, tad paskutinėmis dienomis teko lakstyti po Biržų suknelių nuomos salonus ir išsirinkti tinkamą. Į klausimą, kodėl merginos sukneles mieliau perka, o ne nuomojasi, visos atsakė sutartinai: kad galėtų ją apsirengti ir kitoms progoms.

Suknelių beveik nesinuomoja

Proginių drabužių salono Biržuose savininkė Violeta Gudelienė suknelių nuoma užsiima jau 24 metus. Moteris kalbėjo, kad laikai pasikeitė, tad išsirinkti suknelę išleistuvėms dabar retai kuri beateina. Šiemet tokių buvo tik dvi ir vienas vaikinas, kuris šventei pasipuošė klasikiniu kostiumu. Pasak salono savininkės, sukneles merginos dažniausia perka ir dauguma jų – internetu, kur jų pasiūla yra didžiulė.

-Mados keičiasi labai greitai. Nelengva įtikti kiekvienos norams, o juk visos nori būti išskirtinės,- kalbėjo V. Gudelienė. Moteris pasakojo, kad dabar suknelių nuomos kainos prasideda nuo 30 eurų.

Kita vertus, ar abiturientės šventėje dalyvavo pasidabinę ištaigingomis suknelėmis ir paryškintais veido bruožais ar ne, ne tas svarbiausia. Svarbiausia, kad už sunkų darbą ir gerus mokymosi rezultatus rankose visos ir visi laikė brandos atestatus.