Ar atsižvelgs rajono politikai į Biržų agrolaboratorijos direktorės prašymą?

V. Leščinskienės nuotr.
Komitetų posėdžiuose Biržų agrolaboratorijos direktorė Rasa Rukšienė šypsojosi sulaukusi rajono politikų klausimų apie įmonės veiklą, nors patys yra jos steigėjai.
Antradienį Savivaldybės tarybos komitetuose nagrinėjant Savivaldybės įmonės Biržų agrolaboratorijos ataskaitą, jos vadovė Rasa Rukšienė paprašė leisti įmonei šiemet nemokėti kasmetinių dividendų Savivaldybei, nes pinigų reikia akreditacijai. Rajono politikai tam pritartų, bet ar tai būtų teisėta?

Dirba pelningai

Praėjusiais metais sumokėjusi daugiau nei 2 tūkst. eurų siekiančią pelno įmoką, šiemet įmonė į Savivaldybės biudžetą turėtų sumokėti 1710 eurų.

„Pagal Monitoringo įstatymą laboratorijos, negavusios akreditacijos, negalės atlikti tyrimų. Ruošiamės jau dabar, tą reikia padaryti iki 2025 metų, antraip didžiulė tikimybė, kad būsime priversti užsidaryti, nemažai laboratorijų dėl to ir užsidaro“,- sakė R. Rukšienė. Ji tikino, kad įmonė pastaruosius metus dirba pelningai, yra penkiolika nuolat aptarnaujamų įmonių, o teritorija – nuo Joniškio iki Rokiškio, mat aplinkui nuotekas tiriančių įmonių praktiškai nėra.

Anot R. Rukšienės, pernai įmonės pajamos siekė bemaž 70 tūkst. eurų, bet ir išlaidos didėjo. Įmonėje dirba keturi darbuotojai, du iš jų ne visu etatu. Šypseną vadovei sukėlė kai kurie Savivaldybės atstovų klausimai apie agrolaboratorijos veiklą, tarsi patys steigėjai nieko apie ją nebūtų girdėję.

Toliau skaitykite popierinėje arba elektroninėje laikraščio versijoje (PDF). Užsakyti galite http://www.birzietis.com/