Ūdra greičiausiai tapo brakonierių auka

Ūdra pateko į bučiuką, kuris greičiausiai buvo neleistinai naudotas žuvims gaudyti.
Balandžio 7 d. Ruoliškio ežere žvejoję du jauni žvejai pastebėjo tarp meldų įleistą bučiuką. Jį ištraukę, jaunuoliai rado į bučiuką įlindusią ir nusigalavusią ūdrą bei žuvų. Apie tai jie suskubo pranešti gamtosaugininkams.

Aplinkos apsaugos departamento prie Aplinkos ministerijos Panevėžio valdybos gyvosios gamtos apsaugos inspektorius Dalius Drevinskas „Biržiečių žodžiui“ sakė, jog, gavęs pranešimą, pats vyko į vietą. Gamtosaugininkas sakė, jog bučiukas – leistinų matmenų (50x100 cm) žymėtiesiems ir rainuotiesiems vėžiams gaudyti. Šiuos vėžius galima gaudyti visus metus. Ar bučiukas buvo naudotas šiems tikslams, galima abejoti. Bučiuką gamtosaugininkas konfiskuos kaip bešeimininkį.

Bučiukas tapo ir ūdros spąstais. Gyvūnas, į jį patekęs, nusikankino. D. Drevinskas sakė, jog ūdra yra išbraukta iš Lietuvos raudonosios knygos, tačiau Europos valstybėse yra saugomas gyvūnas. Todėl gamtosaugininkai privalo įvykį fiksuoti. Gyvūnas bus perduotas Tado Ivanausko muziejui tyrimams.

D. Drevinskas sakė, jog ūdros į bučiukus patenka ne pirmą kartą. Gamtosaugininkas prisiminė 2018 metų įvykį, kai bučiukas su į jį pakliuvusią ūdrą buvo rastas Kilučių ežere. Tąkart bučiukas buvo didesnių nei leidžiama matmenų ir naudotas kaip draudžiamas žvejybos įrankis žuvims gaudyti.