J. Grubinskaitės nuotr.
Dėl mero posto dabar pasiryžę konkuruoti penki kandidatai ir tai dar ne visi savo ketinimus paskelbę, tačiau vieta - tik viena.
Kuris kandidatas ketverius vadovaus rajonui, o kas dirbs savivaldybės taryboje, paaiškės kovo 5 dieną. Iki finišo tiesiosios likus trims mėnesiams, politinės kampanijos rikiuoja „kareivėlius“, kurių gretose – ir puikiai žinomi politikai, ir mažiau matyti veidai.

Paskui nuojautą ir gerovę

Kas? Su kuo? Už ką? Šie klausimai neduoda ramybės tiek politikams, tiek rinkėjams. Variacijų yra įvairių, gal todėl ir politinių partijų lyderiai nedrįsta garsiai skelbti kandidatų į savivaldybės tarybą sąrašo, nes nežino – o jeigu ims ir kažkuris nuspręs pabėgti į kitą politinę kampaniją. Antai Valdas Vižinis, viešai deklaravęs, kad eis į rinkimus su „Tautos ir teisingumo“ sąjunga, atsidūrė visuomeninio politinio komiteto „Biržų atgimimas“, kurio lyderis Kęstutis Isakas, gretose. Vienas iš iniciatorių stiprinti „Tautos ir teisingumo“ sąjungą, kuriai vadovauja Sigutis Štrėmas, buvo savivaldybės meras Vytas Jareckas, tačiau jis netikėtai nusprendė tapti Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ Biržų skyriaus nariu – gal šios politinės jėgos vadovas Ritas Vaiginas kažką pažadėjo? Pas tuos pačius demokratus iš liberalų perbėgo jiems anksčiau vadovavęs Arūnas Remeika ir liberalas Dalius Drevinskas. Netekę pirmininko, liberalai ilgai neliūdėjo ir nauju skyriaus vadovu išsirinko Povilą Mikalajūną. Nemažas „indėlis“ rajono politiniame gyvenime priklauso Darbo partijos Biržų skyriaus pirmininkui Seimo nariui Valdemarui Valkiūnui, kuris sugebėjo išardyti Regionų partijos Biržų skyrių, į jį net nenuėjęs, bet tik žadėjęs tai daryti. Pabirę Regiono partijos nariai, su R. Vaiginu priešakyje, susirinko Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ Biržų skyriuje. Po tokių permainų, tyliai savo kandidatus ir sąrašus ruošia tiek Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų Biržų skyrius, vadovaujamas savivaldybės administracijos direktorės Irutės Varzienės, tiek Lietuvos socialdemokratų Biržų skyrius, kuriam vadovauja vicemerė Audronė Garšvaitė.

Toliau skaitykite popierinėje arba elektroninėje laikraščio versijoje (PDF). Užsakyti galite http://www.birzietis.com/