Nusikaltimų sumažėjo, bet džiaugtis dar anksti

Ž. Katkūnaitės nuotr.
„Smurto artimoje aplinkoje atvejų yra sumažėję. Tačiau nesam tikri, ar sumažėjo pranešimų, ar smurto atvejų skaičius“,− sakė D. Valtaris.
Panevėžio apskrityje per pirmus keturis šių metų mėnesius registruotos 939 nusikalstamos veikos, iš kurių ištirta – 68,9 proc., o tai sudaro 13 proc. registruotų nusikalstamų veikų Biržų rajone. Biržų policijos komisariato pareigūnai jų ištyrė 74,8 proc. ir gali pasigirti ne tik didesniu ištirtų nusikaltimų skaičiumi apskrityje, bet ir tyrimų trukme. Nors policijos veiklos plane numatyta vidutiniškai bylą ištirti per 130 dienų, mūsiškiai tai sugeba padaryti dvigubai greičiau − per 68 dienas.

Išaiškina beveik pusę vagysčių

Per keturis mėnesius Biržų policijos komisariato pareigūnai surašė 1455 protokolus, iš kurių net 767 už Kelių eismo taisyklių pažeidimus. Didžiausia dalis vairuotojų nubausta už naudojimąsi mobiliaisiais telefonais vairuojant − 179, dėl važiavimo neužsisegus saugos diržo – 132 pažeidėjai. Taip pat buvo surašyti protokolai 93 dviratininkams, 37 pėstiesiems bei 72 pažeidėjams pėsčiųjų perėjose. Buvo sulaikyti 25 neblaivūs vairuotojai, iš kurių 13 nustatytas mažesnis nei 1,5 prom. girtumo laipsnis, 11 pažeidėjų – didesnis nei 1,5 prom. girtumo laipsnis ir jiems pradėti ikiteisminiai tyrimai. 5 asmenims teismo nuosprendžiu buvo konfiskuotos transporto priemonės.

Per pirmus keturis mėnesius Biržų rajone registruota 18 vagysčių, iš kurių ištirtos 6. Per gegužės mėnesį pareigūnams buvo pranešta apie 4 vagystes. Gegužės mėnesio duomenimis, ištirtų vagysčių skaičius siekia 40 proc.

Toliau skaitykite popierinėje arba elektroninėje laikraščio versijoje (PDF). Užsakyti galite http://www.birzietis.com/