Donatas Valiukas: „Išgirdus žodį “Biržai”, norisi viską mesti ir lėkti namo“

Asmeninio albumo nuotr.
D.Valiukas:„Klimatologai atlieka mokslo tiriamuosius atmosferos susidarymo, sandaros ir dinamikos darbus, tiria oro judėjimo kryptį, greitį, slėgį, temperatūrą, drėgmę, tokių reiškinių, kaip debesų susidarymas, kritulių iškritimas, elektrinio lauko trikdžiai arba Saulės spinduliuotė.
Nuo orų prognozės mūsų gyvenime priklauso daug dalykų: ar tinkamai apsirengsime, ar įvyks renginys, ar išskris lėktuvas, ar laiku pasieksime darbą. Gamta – įnoringa „panelė“ ir dažnai pateikia siurprizų. Apie juos laiku mums praneša Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba, kurioje dirba Biržų krašto atstovas – klimato ir tyrimų skyriaus vedėjas, klimatologas Donatas Valiukas.

Papasakokite trumpai apie save: kur gimėte, augote, kokius mokslus baigėte?

Gimiau ir augau Kučgalio kaime, Biržų rajone. Mokiausi ir baigiau Papilio vidurinę mokyklą. Įstojau į Vilniaus universitetą studijuoti geografijos. Man patiko geografija, istorija, vėliau pasirinkau meteorologijos ir hidrologijos specialybę, nes tai yra gamtinės geografijos šakos, tiriančios aplinką ir visuomenę labiausiai veikiančias Žemės sferas – atmosferą ir hidrosferą, suteikiančios gebėjimų analizuoti atmosferoje ir hidrosferoje vykstančius procesus, vertinti jų poveikį gamtai, ekonomikai ir visuomenei, taikyti naujausias gamtos tyrimų technologijas.

Toliau skaitykite popierinėje arba elektroninėje laikraščio versijoje (PDF). Užsakyti galite http://www.birzietis.com/