
Naujausios
Viskas tik Biržams?
Pasak „Biržiečių žodžio“ kalbinto tarybos nario Kęstučio Isako, savivaldybė dėjo per mažai pastangų, kad taip nenutiktų: „Kažkada, per tarybos posėdį klausiau, kokią savivaldybė turi numačiusi kaimo mokyklų išlikimo strategiją. Nei meras Kęstutis Knizikevičius, nei vicemerė Astra Korsakienė, kuruojanti švietimą, nesugebėjo į mano klausimą atsakyti“,- teigė K. Isakas.
Anot jo, kad pritrauktų daugiau mokinių, kitų rajonų mokyklos deda skelbimus, rengia susitikimus su mokiniais ir imasi kitų strateginių priemonių. „Biržų rajono savivaldybės atveju, susidaro toks įspūdis, kad viskas teka savo tėkme. Ponia vicemerė A. Korsakienė, užuot „maldamasi“ po renginius ir važinėdama po komandiruotes užsienio šalyse, turėjo susitelkti ties Vabalninko gimnazijos statuso išsaugojimu. Ar viskas tik Biržams?“- pastebėjo tarybos narys.
Toliau skaitykite popierinėje arba elektroninėje laikraščio versijoje (PDF). Užsakyti galite http://www.birzietis.com/

„Jei reikėtų atsakyti į Jūsų klausimą apie šią situaciją trumpai, tai atsakymas būtų toks: „Niekas negali išsaugoti to, ko neturi.“ T.y. III gimnazinė klasė pagal galiojančius įstatymus šiais metais Vabalninke niekada nebuvo suformuota. Bet apie situaciją galime kalbėti plačiau. Taigi padėtis dėl III gimnazinės klasės formavimo problemų Vabalninko Balio Sruogos gimnazijoje žinoma seniai. Mokykla susidūrė su iššūkiu: pasikeitus įstatymams, gimnazinė klasė formuojama esant ne mažesniam nei 21 mokinio skaičiui. Dirbome kartu su Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus žmonėmis. Jau metų pradžioje kartu iniciavome susitikimus su abiejų mūsų savivaldybėje veikiančių gimnazijų vadovais, tarybų pirmininkais, siūlėme bei svarstėme įvairius scenarijus. Skyriaus specialistai jums gali patikslini kiek kartų buvo kreiptasi į ministeriją dėl įstatymų pakeitimų, termino atidėjimo ar išimties. Ne kartą Vabalninko gimnazijos vadovai tikino, kad ieško mokinių aplinkiniuose rajonuose III gimnazijos klasei. Nors iš karto buvo aišku, kad tai tik optimistinės viltys, o ne realiai įgyvendinamas planas. Gal dar gali surasti ir prisivilioti 1-2 mokinius, bet ne 6-7... Liepos mėnesio pabaigoje savivaldybės administraciją pasiekė mokyklos vadovų raštas su informacija apie nebeformuojamą trečią gimnazinę klasę. Gaila, kad Vabalninko Balio Sruogos gimnazijos vadovai, neįvykdę savo „pritraukimo“ plano ir ministerijai nepakeitus savo pozicijos, apie neformuojamą III gimnazinę klasę mokinius bei jų tėvus oficialiai informavo tik po papildomų raginimų. Pasikartosiu: kviečiame mokinius tęsti mokslus Biržų „Saulės“ gimnazijoje ar kitoje vidurinį ugdymą teikiančioje ugdymo įstaigoje. Duomenys dėl mokinių pavėžėjimo bus renkami iki mokslo metų pradžios, po to – suderinami grafikai. Visi mokiniai bus pavežami. Keičiantiems mokyklą mokiniams linkiu greitos ir lengvos adaptacijos bei kokybiškų, įdomių, kupinų naujų pažinčių ir atradimų mokslo metų“.