
Naujausios
Sveikintojų ir gražių žodžių jubiliejų mininčiai Parovėjos bibliotekai netrūko. Sveikino Jurgio Bielinio viešosios bibliotekos direktorė Vilmantė Vorienė, Parovėjos seniūnijos seniūnė Gailutė Tamulėnienė, bendruomenės atstovai, kolegos, ansamblis „Melodija“ ir vadovas Vytautas Kavaliauskas, Rovėjos bendruomenės atstovė Maryja Vaškienė ir kt.
Jubiliejiniai metai visada priverčia mus žvilgtelėti atgal, įvertinti praėjusį laiką, įprasminti pasiekimus, su šypsena ar liūdesiu prisiminti įvykius, paženklintus laikmečio. Džiaugiamės ir didžiuojamės, kad šiandien biblioteka jauki, šiuolaikiška ir atvira visiems, puoselėjanti bendruomenės tradicijas. Šventinę dieną visi kartu pasidžiaugiame bibliotekos, jos darbuotojų nueitu keliu, nuveiktais darbais.
Bibliotekos istorija, susirinkusiesiems pristatė istorijos mokytoja Nijolė Bagamolova.
Praėjusio šimtmečio pradžioje Lietuvoje bibliotekų buvo nedaug. Tačiau, kaip bibliotekų užuomazgas, galima laikyti įvairių draugijų bei klubų bibliotekėles - knygynėlius.
Ankstesnioji bibliotekų veikla daug kuo skyrėsi nuo dabartinės. Bibliotekos dirbdavo iki vėlaus vakaro, kad po darbų jose galėtų rinktis kaimo žmonės.
1954 m. Parovėjoje buvo įsteigtas klubas – skaitykla. Apylinkės pirmininkas Kuliukas skaityklai skyrė vieną kambarį tame pačiame apylinkės pastate. Nuo pradžių darbui skaitykloje vadovavo Pranė Jankevičiūtė, po to Vytautas Rūta ir Eleonora Venslovaitė. O nuo 1956 – 1965 metų dirbo Aldona Eidukienė. Jauna ir energinga moteris sąžiningai ėmėsi jai patikėtų pareigų. Šiai bibliotekininkei teko bendradarbiauti su tuo metu Medeikiuose dirbusiu V. Spudu. Nuo 1965 rudens iki šių dienų dirbo nemažai bibliotekininkų, net 12.
Marytė Vegytė, Pranutė Ranonytė, Valė Lebedevaitė, Danutė Pelanytė, Aldona Tamulėnaitė, Nijolė Peikštenytė-Stakionienė, Stanislava Zubrickienė-Šimienė, Liuda Prunskienė, Danutė Spalvienė, Lina Sakalauskienė, Indra Drevinskaitė-Žilinskienė, Irena Patkauskienė.
2018 m. pradžioje biblioteka persikėlė į suremontuotas patalpas Parovėjos bendruomenės namuose. Dabar turi atnaujintą, jaukią, biblioteką. Šiuo svarbiu pasikeitimu nuoširdžiai džiaugiasi skaitytojai, bibliotekos darbuotoja, kuri nuoširdžiai dėkoja visiems prisidėjusiems prie bibliotekos patalpų atnaujinimo.
Gera knyga, pasak rašytojo L. Tolstojaus, tarsi pokalbis su protingu žmogumi: teikia žinių, moko apibendrinti tikrovę, suprasti gyvenimą. Bibliotekininkė I. Patkauskienė džiaugiasi: Parovėjoje dar skaitomos knygos, dar vyksta pokalbis su tuo protingu „žmogumi“ nors gretos tikrai labai retėja.
Buvo apdovanoti geriausi skaitytojai: Rita Lenkauskienė, Zita Liekienė, Daina Tamulėnienė, Nijolė Latonienė, Arvidas Arnoldas Stakionis, Tamulėnienė ir kt.
O kas biblioteka būtų be padėjėjų, rėmėjų? Ogi sunkiai besiverčianti įstaiga. Bibliotekoje vyksta įvairūs renginiai. Ar gali vienas bibliotekininkas be pagalbininko juos suorganizuoti? Na, gali, bet būna labai sunku. O kai atsiranda tie nepaprasti žmones, tie angelai, ant kurio pečių gula dalis atsakomybės, viskas tampa daug paprasčiau.
Turi biblioteka tokių „angelų-pagalbininkų“. Tai Jolanta Aišparienė, Nijolė Bagamolova, Diana Juodžionienė, Vaidutė Stankevičienė, Dijana Kuginienė, Maryja Vaškienė, Genutė Vaškienė, Vytautas Kavaliauskas, Rimantas Gelažnikas, Parovėjos seniūnija ir dar daugelis kitų.
Tai žmones, kurie niekada neatsisako padėti. „Gerai, padėsim, sudalyvausim“ - ir padeda, ir dalyvauja. Be atlygio, tik už bibliotekininkės „ačiū“. Ačiū Jums, už Jūsų geranoriškumą, už paaukotas laisvalaikio valandas bibliotekai.
Kas yra biblioteka? Pirmiausiai – tai jūs, lankytojai. Jūs, kurie čia ateinate. Ateinate knygų, laikraščių, ateinate pasinaudoti internetu, pasisemti žinių, o kartais – tiesiog pabūti, pabendrauti.
Dar kartą ačiū, kad atveriate knygos langines, kad mylite knygas, kad skaitote. Jūs esate labai reikalingi, visada laukiami ir mylimi. Norėtųsi jums palinkėti, kad šis ruduo būtų spalvingas ne tik gamtoje, bet ir jausmuose, mintyse, išgyvenimuose.
Šventės metu veikė ir veikia dvi parodos: šukioniečio fotomenininko St. Vadapolo fotografijų paroda „Gyvūnų portretai ir nebyli jų išmintis“ ir antroji piešinių „...prieš daugelį metų...“, kuriuos nupiešė vaikai, anūkai, dabar jau ir proanūkiai prieš 10 – 15 ir daugiau metų.
Šventės dalyviams proginį koncertą dovanojo atlikėjos iš Rokiškio Vilija Urbonienė ir Oksaną Sadauskienė.
Po koncerto šventės dalyvių laukė arbata ir proginis tortas.