Parovėjiečiai nori geresnių kelių – ar pakaks tam seniūnės atkaklumo?

V. Leščinskienės nuotr.
Parovėjos seniūnija netrukus turės garažą – jį stato seniūnijos darbininkai.
„Geras seniūnas – pusė ūkininko“,- sako Parovėjos seniūnijos seniūnė Daiva Juozaitienė. Tik seniūnijoje darbymetis, anot jos, tęsiasi ne tik šiltuoju sezonu, bet visus metus – seniūnijoje problemų nors vežimu vežk.

Lopų durstymas...

Parovėjos seniūnija rajone užima antrąją vietą pagal žvyrkelių ilgį – lyderiai šioje „nominacijoje“ tik Širvėnos seniūnija... Tad Parovėjai priklauso apie 150 kilometrų kelių žvyro danga, o asfaltuotų – tik keli kilometrai. Nemažai žvyruotų gatvelių yra pačiame Parovėjos miestelyje.

Anot D. Juozaitienės, žvyruotų kelių priežiūrai šiemet Savivaldybė skyrė kiek daugiau nei 24 tūkst. eurų, o asfaltuotų – per 6 tūkst. eurų. Savivaldybė, pasak seniūnės, lėšas skirsto pagal kelių ilgį, atsižvelgia ir į gyventojų skaičių, tačiau su tokiomis lėšomis, anot jos, įmanoma tik lopus durstyti.

„Yra kelių priežiūros sutartis, paslaugą savivaldybė perka centralizuotai visoms seniūnijoms. Pagal sutartį „Biržų ranga“ mums greideriuoja kelius, rašom paraišką, kuriuos kelius mums reikia greideriuoti, siunčiame ją savivaldybei ir „Biržų rangai“. O paskui laukiame palankių orų. Jeigu pradėjo lyti, greideriavimas neduoda naudos, laukiam sausesnių orų. Vidutiniškai seniūnijos keliai greideriuojami keturis kartus per metus, norėtųsi dažniau, bet tik tiek galime. Tų pačių pinigų dar reikia ir žvyro duobėms užpilti. Atsižvelgiame ir į gyventojų skambučius. Asfaltuotų kelių, irgi suprantama, kad už kelis tūkstančius eurų nepaklosime. Jei pavyksta sutaupyti, tai stengiamės kur nors gabaliuką paasfaltuoti, pavyzdžiui, prie konteinerių“,- paaiškino D. Juozaitienė.

Toliau skaitykite popierinėje arba elektroninėje laikraščio versijoje (PDF). Užsakyti galite http://www.birzietis.com/