Viltį įkvepiantys mokymai

Mindaugas Pikūnas su koučingo grupe
“Verslo inovacijų inkubatorius” – tai metus laiko Biržuose vykęs jaunus verslus ugdęs projektas, kurį rengė šeimos centras “Kartu saldu”. 42 koučingo (koučingas – lavinimo metodas, būdas, ugdant asmenį ar žmonių grupę siekti tam tikrų tikslų) antradienio rytai. 126 valandos ugdomojo vadovavimo darbo su savimi grupėje.

Ką tai gali duoti verslui, miestui?

“Geresnius santykius tarp skirtingus verslus vykdančių žmonių, daugiau bendradarbiavimo galimybių, tvirtesnį pagrindą ir motyvą nenuleisti rankų ir viltį bandyti toliau. Taip pat kiekvienam platesnį požiūrį į save bei mus supantį pasaulį, – sako koučeris Mindaugas Pikūnas. – Metus laiko kiekvieną antradienį vesti koučingo grupę buvo ne tik iššūkis, tačiau ir puiki praktika. Ir dar, kaip Biržų naujakurys turėjau galimybę susipažinti su nemažu būriu įdomių žmonių. “

Daugiau nei dvidešimt biržiečių išmėgino koučingo grupės susitikimus, dalyvavo verslumo mokymuose, susitikimuose su mentoriais. Kalbiname kelis iš jų.

Pomėgį siūti ketina paversti verslu

Dailės mokytoja Jurgita Narvidaitė Varžinskienė rimtai svarsto savo pomėgį siūti paversti verslu. Pradėjusi mokyklos metais siūti kuprines ir rankines, šiandien ji kuria namų tekstilės gaminius, puošnius šventėms ir karnavalams skirtus rūbus, bet daugiausia – patogius ir praktiškus trikotažinius rūbus vaikams. “Į projektą “Verslo inovacijų inkubatorius“ patekau lyg ir netyčia, net neturėdama kažkokios konkrečios verslo idėjos, nes siuvimas man, bent jau šiuo metu, yra daugiau pomėgis, nei darbas, – sako Jurgita. – Tačiau susipažinau su kūrybingais ir versliais žmonėmis bei su įvairių verslo sričių profesionalais. O koučingo susitikimai ne tik stiprino mano asmeninius gebėjimus kuriant verslą, bet ir buvo labai naudingi asmeniniame gyvenime. Esu kūrybos žmogus. Mano siuvinių idėjos kyla stebint meno, madų naujienas, keliaujant, žiūrint filmus ar leidžiant laiką gamtoje. Daug jų ateina bendraujant su kitomis mamomis, auginančiomis vaikus ar tuomet, kai nerandu parduotuvėse reikalingo daikto. Dažnai idėjas pasufleruoja patys vaikai. Koučingo susitikimai padėjo suprasti, kiek versle gali padėti tarpusavio bendravimas, dalinimasis panašiomis problemomis, laiko planavimas kartu, atsakomybė susidoroti su iššūkiais, kuriuos sau išsikeli girdint kitiems. Mus labai drausmina pasižadėjimas sau girdint kitiems žmonėms. Patyrėme ne vieną smagų nuotykį koučingo grupėje. Aš prisėdau pasiūti ilgai mintyse nešiotus modelius, kažkas susikūrė verslo puslapį, kažkas išėjo iš samdomo darbo, kad galėtų pradėti savo verslą.”

1

Jurgita Narvidaitė Varžinskienė.

„Tapome vieni kitų fanais“

Sveikatingumo specialistė, biržiečių mėgstama masažuotoja Rita Grunskytė “Verslo inovacijų inkubatoriuje” sutiko daug nuostabių žmonių, o kai kurie iš jų metus vykusį projektą tapo ir draugais. Moteris džiaugiausi ir tarp projekto dalyvių užsimezgusiu bendradarbiavimu versle. “Mes tapome vieni kitų fanais, iškart pamatėme, kad galime vieni iš kitų pirkti paslaugas, jomis keistis. Ateiname į mokymus ir išsinešame pietums nusipirkę sveikų vienos dalyvės pyragaičių, ar susėdę tariamės su projekte dalyvaujančia virtualia asistente dėl komunikacijos socialinėse medijose, namiškių gimtadieniams perkame dovanas iš projekte dalyvaujančios tortų kepėjos ar siuvėjų. Gera turėti žmonių, kurie galėtų padėti plėtoti verslą patarimais ir konkrečiais darbais. O kassavaitinė koučingo motyvacija įkvėpdavo su dar didesniu užsidegimu kibti į darbus. Per metus pamačiau, kiek daug galimybių slypi įvairiose srityse. Ir nors didelių projektų dar nepradėjau, bet atsirado įrankių, kaip plėtoti ir vystyti savo veiklą, ” – sako Rita, prieš aštuonerius metus grįžusi į Biržus iš sostinės. Diplomuota aromaterapeutė ir naturopatė, turinti lietuvišką masažuotojos diplomą, kurį laiką svarstė kurti aromaterapijos namus. “Mane iš tikrųjų domina labai daug sričių, bet jos visos susijusios su sveikesniu ir laimingesniu žmogumi. Tad įkūrusi masažo saloną nesigailiu. Dabar, dėl karantino sustojus visoms veikloms, matau, kaip labai man patinka masažuoti, rankos pasiilgo darbo”, – šypsosi Rita, ir sako laukianti galimybės įgyvendinti savo naujus planus – organizuoti kiniško sveikatinimo sistemos Ciguno mokymus. Šioms naujovėms ją įkvepia klientų pokyčiai, kai keičiasi jų kūnai, kai keičiasi jų suvokimas apie savo sveikatą, kai jiems ateina noras prisiimti atsakomybę už savo savijautą ir gyventi sveikiau. “Mes susergame ne per vieną dieną, bet labai dažnai norime pasveikti per vieną dieną, po vieno seanso ar nuo vienos tabletės,“ – sako sveikatingumo specialistė Rita Grunskytė.

1

Rita Grunskytė.

Tikėti savo svajonėmis

Projekto “Verslo inovacijų inkubatorius” dalyvė Neringa Simanavičienė, nepraleidusi beveik nei vieno susitikimo, sako, jog koučingo grupėje kaskart būdavo padrąsinta ir išklausyta. Moteris taip pat vertina čia įgautas žinias ir pažintis su unikaliais, įdomiais, skirtingais žmonėmis, siekiančiais savo tikslų, nes žengia tik pirmus žingsnius savo verslo link. “Per metus tapome lyg šeima, kuri pasitiki ir nuoširdžiai geba atsiverti, pasidalinti, tiek džiaugsmais, tiek liūdesiu. Supratome, kiek daug reiškia savęs ir kito padrąsinimas. Tad noriu padrąsinti laikraščio skaitytojus tikėti savo svajonėmis,” – sako Neringa ir, pasibaigus karantinui, kviečia grožio paslaugoms į „Grožio studiją”.

Moters kelionė į savo verslą prasidėjo nuo mėgstamos veiklos paieškos ir įvairių įstaigų slenksčių minimo ieškant galimybių ir pagalbos jaunam verslui. Užimtumo tarnyba, miesto vietos veiklos grupė. “Prisimenu pokalbį su savo plaukų meistre Egle Mockūniene. Ji ir padrąsino nenuleisti rankų. Esu labai dėkinga už jos padrąsinimą. Ir štai, gavau pagalbą baigti ilgalaikio makiažo ir veido tonavimo procedūrų mokymus Kaune, įsigyti reikiamas priemones. Nuoširdus ačiū UAB “Agaro” vadovams ir kolegėms, kurie suteikė man galimybę nepraleisti nei vieno mokymo,“ – pasakoja Neringa ir dalinasi savo įkvėpimu, kurį jai ir klientėms suteikia jos atliekamos procedūros, pabrėžiančios ir atskleidžiančios moters grožį. “Grožis – tai meilė sau, pasitikėjimas ir laimė. Tai ir siekiu atskleisti savo procedūromis. Mėgaujuosi darbu, procesu ir bendravimu”, – sako Neringa.

1

Neringa Simanavičienė.

Siuvimo dirbtuvėlės vaikams

Mėgstanti ieškoti naujų patirčių vaikiškų rūbelių siuvėja Sandra Kėželienė kitai projekto dalyvei Tomai Striškienei įkūrus “Relax namus” pradėjo rengti juose „Siuvimo dirbtuvėles pradedančiosioms”. Kursų metu moteris kitas moko pasisiūti norimą aksesuarą ar drabužį. “Šiandien visi skubame, kartais net nerandame laiko bendravimui su savo vaikais, tad šios dirbtuvėlės išleido kitą šaką – „Siuvimo dirbtuvėles vaikams, – sako jaunoji verslininkė. – Šie užsiėmimai ypatingi, nes mamos ateina su savo vaikai ir kartu užsiima rankdarbiais. Tad tai ne tiki siuvimo pamokėlės, bet ir laikas kartu.”

Pirmieji Sandros bandymai siūti prasidėjo vaikystėje, norint, kad lėlės dėvėtų išskirtinius rūbelius. Pirmosios modeliavimo, siuvimo pamokos vyko kuriant lėlėms.

Gimus antram vaikučiui, Sandra pradėjo siūti rūbelius savo atžaloms. Supratusi, kad savamokslės žinių nepakanka, ji baigė konstravimo, modeliavimo ir siuvimo mokymus. Tad šiandien džiaugiasi, kad laisvalaikis virto mylimu darbu. “Esu vaikiškų rūbelių siuvėja, tad pirmieji klientai buvo mano ir draugių vaikai. Dabar dažniausiai kreipiasi mamos, kurios nori savo atžalas papuošti tik jų vaikams tinkančiais rankų darbo rūbeliais ar aksesuarais”, – pasakoja siuvėja. Ir priduria, kad išeiti iš samdomo darbo reikėjo drąsos. O eiti į priekį padeda tikėjimas savimi, tuo, ką daro, nuolatinis noras mokytis bei tobulėti, todėl ir pasiryžo beveik metus laiko, kiekvieną antradienį dieną pradėti nuo koučingo grupės susitikimų“.

1

Sandra Kėželienė

Deimantės ČEČIENĖS nuotr.

1