Važiuojantys Kupreliškio gatvėmis keikiasi, bet kelininkai linki... kantrybės

V. Leščinskienės nuotr.
Kupreliškio kaime Kupiškio gatvė nusėta aštriomis ir giliomis duobėmis, šia gatve važiuojantis automobilis gali susigadinti padangas.
Jeigu dauguma rajono kelių tvarkomi, tai Papilio seniūnijos, Kupreliškio kaimas – pamirštas... Tiek šio kaimo gyventojai, tiek svečiai piktinasi, kad pagrindinė Kupreliškio kaimo, Kupiškio gatvė nusėta aštriomis, kelių centimetrų gylio duobėmis. Šia gatve pirmyn atgal zuja automobiliai į pagrindinį kelią Salamiestis-Alizava-Kupreliškis-Galintiškis. „Jei prasikirsime padangas, gal kelininkai norėtų atlyginti žalą?“ – susierzinimo neslėpė vairuotojai.

Situaciją pakomentavusi AB „Kelių priežiūra“ Komunikacijos skyriaus vadovė Giedrė Čekanavičienė leido suprasti, kad teks apsišarvuoti kantrybe. „Kolegos patikino, kad laiške minimas kelio ruožas Kupreliškio kaime bus remontuojamas, tačiau po žiemos išdaužos pirmiausia taisomos krašto keliuose, vėliau – rajoniniuose. Šiuo metu dar tebedirbama trečio priežiūros lygio krašto keliuose“,- informavo G. Čekanavičienė.

Už kelių priežiūrą atsakingos bendrovės atstovė sakė, kad žiemą buvo dideli temperatūros svyravimai ir tai paveikė ilgai neatnaujintą kelio dangą. „Į kelio plyšius patenka vanduo ir jis, dėl pasikartojančių užšalimų, didino išdaužas. Jeigu kelyje vyrauja plyšių tinklas, kitaip dar vadinamas „krokodilo oda“, tame kelyje gali atsiverti dešimtys duobių ir vieną užtaisius, veriasi kita“,- paaiškino G. Čekanavičienė.

Ji prašė vairuotojų būti budriems, ypač važiuojant tais kelių ruožais, kuriuose sunku įžiūrėti galimą duobę, ragino pasirinkti saugų greitį, stebėti kelio ženklus, ypač tamsiuoju paros metu, lyjant lietui ar po jo, kai duobes užpildo vanduo ir kartais sunku įvertinti, kokio dydžio bei gylio gali būti ištrupėjusi kelio dalis.

Apie sudėtingas eismo sąlygas keliuose: kliūtis, duobes, plikledį, suniokotus ženklus ir kt., vairuotojai gali pranešti trumpuoju tel. nr. 1871 arba +370 5 232 9600, +370 615 49300.

Rajone buvo ne vienas atvejis, kai už kelio duobėse sugadintas padangas, teko atsakyti ir nuostolius atlyginti kelio valdytojui arba už kelio priežiūrą atsakingai įmonei.