Kai sniegas įkalina kelius ir keliaujančius

Ž. Katkūnaitės nuotr.
Pirmadienio vakarą mieste plušėjo „Ecoservice“ sniego valymo mašinos – gyventojai piktinosi, kad daug sniego, todėl visiems teko apsišarvuoti kantrybe.
Praeitą savaitę džiaugėmės pirmuoju sniegu ir su savo pareigomis susitvarkiusiais kelininkais, tačiau antrasis gausus snygis Biržų rajonui apsunkino gyvenimą – deklaravę, kad žiemai pasiruošę, šįkart kelininkai nespėjo stumdyti sniego ir dėl to sulaukė gyventojų keiksmų.

Skirtingi lygiai, skirtingas valymas

Pirmadienio rytą visą parą kritusios snaigės įvarė žmonėms streso – reikėjo važiuoti į darbus, vaikams – į ugdymo įstaigas, o keliai sunkiai išvažiuojami. Nors antradienį jau nesnigo, todėl prižiūrintys kelius turėjo pakankamai laiko juos nuvalyti ir pabarstyti, tačiau ir trečiadienį daliai rajono gyventojų pusnys kėlė problemų.

Žmonės skundėsi, kad važiuojant į Vabalninką pro Svilius, kelias druska pabarstytas tik iki Geidžiūnų. „Kodėl taip yra? Ar kito kelio ruožo nereikia valyti, juo niekas nesinaudoja?“- piktinosi redakcijai skambinę gyventojai.

Pasvalio kelių tarnybos Biržų meistrijos vyriausiasis inžinierius Virginijus Degutis priminė, kad kelias Biržai-Vabalninkas per Svilius, nuo Geidžiūnų yra priskirtas penktam priežiūros lygiui, o tai reiškia, kad kelias yra valomas tada, kai aukštesniame lygyje esantys keliai jau sutvarkyti. „Mes lygių nenustatome. Jie yra nustatyti iš aukščiau, mes tik vykdome nurodymus. Kelias nuo Biržų iki Geidžiūnų yra valomas ir barstomas, nuo Geidžiūnų tik valomas. Ketvirtadienio ryte valymo automobiliai darbus pradėjo ketvirtą valandą ryto. Pas mus kitaip ir nebūna“,- sakė V. Degutis.

Toliau skaitykite popierinėje arba elektroninėje laikraščio versijoje (PDF). Užsakyti galite http://www.birzietis.com/