Vabalninke – kitokia literatūros pamoka

„Biržiečių žodžio“ nuotr.
„Knygose glūdi kolektyvinė patirtis, su kuria turėtų susipažinti kiekvienas žmogus“, – teigė J. Žilinskas.
Šviesų pirmadienio rytą Biržų rajono Vabalninko Balio Sruogos gimnazistai su mokytojomis J. Greviškiene ir N. Simonavičiene skubėjo į kitokią nuotolinę pamoką. Visi buvo pakviesti į susitikimą su teisininku ir rašytoju Justinu Žilinsku.

Esant pandemijos situacijai, rašytojas J. Žilinskas pasiūlė pagalbą mokytojams, norėdamas paįvairinti jų pamokas, savanoriškai prisidėdamas prie sunkmečio sąlygomis dirbančių žmonių.

Susitikime J. Žilinskas atkreipė mokinių dėmesį į knygų skaitymą nuo ankstyvojo amžiaus, nes knyga ne vien tik perduoda informaciją, joje glūdi ir kolektyvinė patirtis, su kuria turėtų susipažinti kiekvienas žmogus. Knygos įtraukia į pasaulį, kuriame atsidūręs supranti, jog ne vienas esi su savo bėdomis ir rūpesčiais, su savo džiaugsmais ir įvairias nutikimais. Pats autorius pradėjęs skaityti gana anksti, kartais tą pačią knygą skaitydavęs net po kelis kartus. Pačios svarbiausios knygos, kurias kiekvienas turi perskaityti, tai U. Eko „ Fuko švytuoklė“ ir M. Bulgakovo „Meistras ir Margarita“.

Savo kūrybinį kelią, kaip pats rašytojas pasakojo, pradėjo nuo istorijų, kuriamų kiemo vaikams. Mėgęs kurti ir pasakoti, kartais net išgąsdindavęs savo draugus dėl pasakojime įpintų šiurpių detalių ar rastų daiktų, kurie vaikus tiek įbaugindavo, kad baisu būdavo net grįžti namo. Gal tuo ir žavi rašytojo knygų pasaulis skaitančius paauglius, besidominčius fantastika, įtaigiu pasakojimu ir netikėtumais.

Pamoką baigėsi, tačiau vis dar norėjosi bendrauti, pasiklausyti profesoriaus įžvalgų. Kompiuterio ekrane pabiro mokinių padėkos už įtaigiai pasakytus žodžius bei nuoširdų kvietimą pasinerti į knygų pasaulį.

J. Žilinskas pagal profesiją yra teisininkas, Mykolo Riomerio universiteto Tarptautinės ir Europos Sąjungos teisės instituto profesorius. Laisvalaikiu leidžian knygas, rašo eiles ir kuriavaikams, pildo tinklaraštį. J. Žilinskas yra pelnęs Tarptautinės vaikų ir jaunimo literatūros asociacijos (IBBY) Lietuvos skyriaus 2017 m. apdovanojimuose Antrąją premiją, kaip geriausias 2017 m knygos jaunesniesiems paaugliams autorius.

„Biržiečių žodžio“ nuotr.
„Knygose glūdi kolektyvinė patirtis, su kuria turėtų susipažinti kiekvienas žmogus“, – teigė J. Žilinskas.