Socialinių paslaugų centro direktorius traukiasi iš pareigų

B. Petkevičiūtės nuotr.
Eividas Šernas po mėnesio paliks Socialinių paslaugų centro direktoriaus vietą.
Biržų Socialinių paslaugų direktorius Eividas Šernas po mėnesio paliks savo darbo vietą. Tokį sprendimą priimti paskatino su valdžia nesutapęs požiūris į problemas.

Pavargo nuo nesibaigiančių skundų

Apie tokį apsisprendimą E. Šernas daug neatviravo, sakė, atėjo laikas poilsiui. Direktorius neslėpė, kad pavargo ir nuo nesibaigiančių Savarankiško gyvenimo namų problemų, kurios atsirado kartu su jo atėjimu į Socialinių paslaugų centrą, nes kaip tik tada namai ir buvo įkurti. Direktoriaus pareigas centre E. Šernas eina penkerius metus. Pasak jo, tų namų gyventojai nuolat vieni kitus skundė ir kūrė intrigas. O patys namai esą gražūs tik iš išorės, viduje – viskas kitaip. Tačiau tai tik viena iš priežasčių, dėl ko E. Šernas palieka savo darbo vietą.

Nesutapo požiūriai

-Nesutapo mano ir valdžios požiūris į tas pačias problemas, į kurias tam tikri asmenys nekreipė dėmesio, o paskui apkaltino mane, kad jos nebuvo sprendžiamos,- „Biržiečių žodžiui“ sakė direktorius. Pasak jo, darbo pradžia socialinėje sferoje buvo nelengva, reikėjo priprasti prie naujos srities. Sakė, kad šioje darbo srityje netrūksta problemų, išgyvenimų, gerų ir blogų patirčių, nes į centrą su skirtingomis bėdomis kreipiasi įvairaus plauko žmonės. Vaistininko diplomą turintis E. Šernas, anksčiau Biržuose turėjo vaistines. Vėliau beveik pusę metų buvo savivaldybės tarybos narys, o paskui ir tuometinės Biržų raj. merės Irutės Varzienės patarėjas. Taryboje nepatiko, o patarėjo darbas buvo įdomus.

Laiką skirs pomėgiams

Paklaustas, kokiomis nuotaikomis išeina iš darbo, E. Šernas sakė džiaugiasi, kad pagaliau turės laisvo laiko sau ir savo pomėgiams: žvejybai, fotografavimui, muzikai, gamtai. Tiesa, gaila palikti ir kolektyvą, kuris, pasak jo, labai susigyvenęs ir gerai dirba.

-Svarbu pailsėti nuo visų problemų ir įtampos. Mano darbo stažas – 42 metai, tai gal tiek jau ir užteks,- kalbėjo direktorius.

Palinkėjo kantrybės

E. Šerną laikinai pavaduos šiuo metu direktoriaus pavaduotojos pareigas einanti Sigita Stapulionytė. Neoficialiais duomenimis, būsima laisva darbo vieta jau numatyta tam tikram asmeniui, tačiau E. Šernas sakė, kad tai jau ne nuo jo priklauso. Ir pridūrė, kad jeigu nauju vadovu būtų paskirtas žmogus iš kitur, o ne tos pačios aplinkos, jam dirbti būtų lengviau. Paklaustas, ko palinkėtų jį pakeisiančiam vadovui, direktorius nedaugžodžiavo:

-Kantrybės, nes jos čia labai daug reikia.