Socialinių paslaugų centro direktorius – saviizoliacijoje

Asmeninė nuotr.
Kovo 17 d. iš Madeiros grįžo Socialinių paslaugų centro direktorius Eividas Šernas. Jis su žmona iškart izoliavosi namie, nors jaučiasi gerai.
Socialinių paslaugų centro direktorius Eividas Šernas su žmona praėjusį antradienį grįžo iš atostogų Madeiros saloje (Portugalija). Šiuo metu šeima laikosi visų rekomendacijų ir dviems savaitėms izoliavosi namuose. „Biržiečių žodis“ kalbino E. Šerną apie tai, kaip pavyko sėkmingai grįžti namo ir kaip užsieniečiai reaguoja į koronaviruso grėsmę.

– Atostogas planavau iš anksto, todėl kelionę įsigijome dar gruodžio 1 dieną, kai pasaulyje buvo ramu, – kalbėjo E. Šernas.

Ar vykti atostogų, kai pasaulyje paplito koronavirusas, pora svarstė rimtai.

– Jei būtų reikėję keliauti į Italiją ar Ispaniją, nebūtume vykę jokiu būdu. Tačiau pasidomėjome situacija Madeiros saloje. Ten nebuvo registruoto nė vieno užsikrėtusio. Todėl nusprendėme vykti, – sakė E. Šernas.

Į kelionę Asta ir Eividas Šernai leidosi savaitei. Skrido tiesioginiu reisu.

– Kai nuvykome į salą, ten niekas nebuvo uždraustą: vyko renginiai, ekskursijos, dirbo kavinės, parduotuvės. Tačiau viešbutyje buvo pateikiama informacija apie koronaviruso pavojų. Žmonės buvo ramūs, jokios panikos. Tik prieš mums išvykstant, kovo 16 dieną, Madeiroje buvo uždrausti susibūrimai, uždarytos kavinės, nebevyko ekskursijos, o į parduotuves žmonės buvo įleidžiami po šešis, – kalbėjo E. Šernas.

Pasak vyro, lietuvės gidės sklaidė keliautojų nerimą dėl grįžimo namo, kai užsidarė Lietuvos sienos ir buvo paskelbtas karantinas šalyje. Jos garantavo, kad grįžimas namo bus sklandus.

– Madeiros oro uoste mūsų sveikatos niekas netikrino, nieko neregistravo. Oro uosto darbuotojai buvo be apsauginių kaukių, pirštinių. Į Lietuvą lėktuvas pakilo dar anksčiau, nei buvo numatyta, todėl džiaugėmės. Tiesa, nors skrydis buvo tiesioginis, lėktuvas nusileido Prahoje, kur pasikeitė įgula, tačiau mūsų iš lėktuvo niekas neišleido, – pasakojo E. Šernas.

O kaip buvo lėktuvui nusileidus Lietuvoje?

– Į Lietuvą grįžome kovo 17 dieną. Pačiame lėktuve mums nematavo temperatūros, niekas nieko neklausinėjo. Iš lėktuvo išleido nedidelėmis grupelėmis, kad nebūtų grūsties. Susodino į oro uosto autobusą, apsuko kelis ratus ir išleido oro uosto terminale. Ten mus pasitiko 20 ar 15 specialiais apsauginiais kostiumais vilkinčių žmonių. Du iš jų matavo temperatūrą, kiti prašė užpildyti anketas, – sakė E. Šernas.

Ar tikrintojams nė vienas lėktuvo keleivis nesukėlė įtarimų?

– Mes ėjome grupėmis, todėl nematėme, kad kuris nors vienas būtų kėlęs įtarimų. Į Lietuvą grįžo pilnas lėktuvas poilsiautojų, bet lėktuve nesigirdėjo, kad kuris nors kosėtų ar blogai jaustųsi, – kalbėjo vyras.

Praėję patikrą oro uoste, biržiečiai į namus grįžo nuosavu automobiliu ir iškart dviems savaitėms izoliavosi namuose.

– Laikomės tvarkos, nors jaučiamės gerai. Dvi savaites praleisime savo namuose. Dabar tuštiname maisto atsargas iš šaldiklio. Draugai siūlėsi atvežti produktų ir palikti prie durų. Kol kas užtenka atsargų, – juokavo E. Šernas.