Konfliktai baigėsi: D. Mukienė paliko Savarankiško gyvenimo namus

BŽ nuotr.
D. Mukienės pareigas perims Socialinių paslaugų centro direktoriaus pavaduotoja S. Stapulionytė.
„Biržiečių žodyje“ neseniai pasirodė publikacija, kurioje paviešinti Biržų Savarankiško gyvenimo namų gyventojų skundai dėl socialinės darbuotojos Dalios Mukienės elgesio. Antradienį D. Mukienė paliko savo pareigas. Senoliai neslepia džiaugsmo, nors teigia, kad apginti savo teises reikėjo jėgų.

Vienų nepaliks

Biržų raj. Socialinių paslaugų centro direktorius Eividas Šernas teigė, kad lapkričio 3 dieną D. Mukienė buvo perkelta į Socialinių paslaugų centro padalinį – globos centrą. Čia ji taip pat bus socialinė darbuotoja.

Vietoj D. Mukienės dirbs Sigita Stapulionytė, Socialinių paslaugų centro direktoriaus pavaduotoja. Šias pareigas ji eis ir toliau, D. Mukienės darbas bus kaip papildomos funkcijos.

- Nusprendėme, kad viso etato D. Mukienės pareigoms kol kas nereikia. Tų namų gyventojai yra stiprūs ir savarankiški. O kasdien ten juos prižiūri socialinio darbuotojo padėjėjos. Senoliai nėra palikti vieni. Iš mūsų pusės seneliams bus teikiamas psichologinis palaikymas,- kalbėjo S. Stapulionytė.

Paklaustas, kodėl D. Mukienė buvo perkelta būtent į Socialinių paslaugų centro padalinį, E. Šernas neatskleidė, tik aišku, jog dėl konfliktų su gyventojais, pareigų šioje darbovietėje ji tęsti nebegalėjo. Socialinės paramos skyriaus vedėjo Kęstučio Knizikevičiaus žiniomis, centre kaip tik buvo laisva viena darbo vieta.

Gyventojai: „Tvyro puikios nuotaikos“

Savarankiško gyvenimo namuose jau 5 metus gyvenanti Dalia Šernienė džiaugėsi pokyčiais. Moteris pasakojo, kad nors ir po D. Mukienės išėjimo praėjo vos kelios dienos, namuose tvyro puikios nuotaikos. Dalia linksmai pasakojo, kad buvusiame socialinės darbuotojos kabinete visi gyventojai pagaliau galės susitikti ir kartu leisti laiką, mat anksčiau tokios vietos neturėjo.

-Net stalo žaidimą jau spėjom nusipirkti, o ir kitos darbuotojos turės kur savo daiktus kaip žmonės pasidėti,- kalbėjo namų gyventoja.

Pasak moters, po publikacijos laikraštyje, kuri buvo paskelbta prieš mėnesį, namuose dėjosi baisūs dalykai: D. Mukienę viešai apskundę seneliai buvo terorizuojami ir puolami kitų to namo gyventojų. Bet viskas pasibaigė: pasak Dalios, už „gerąją“ darbuotoją nuolat mūru stoję jos gynėjai dabar liko tarsi gavę šlapiu skuduru... Nuo pat įkūrimo Savarankiško gyvenimo namuose dienas leidžianti Dalia „Biržiečių žodžiui“ pasidžiaugė:

- Dabar žmonės kvėpuos laisvai. Tikiuosi viskas atsistos į savo vietas. Visada sakiau, kad tiesa vistiek kažkada ateina. O socialinės darbuotojos išėjimas mums tarsi dovana 5 metų gyvenimo šiuose namuose proga.

 

Susijusios naujienos