Žemdirbių protestas Vilniuje baigėsi – kas toliau?

Asmeninio albumo nuotr.
„Jautėme didžiulį bendraminčių, artimųjų ir netgi Vilniuje gyvenančių biržiečių palaikymą“,- kalbėjo Biržų ūkininkų sąjungos pirmininkas Tadas Micikevičius.
Daug triukšmo, dėmesio ir emocijų Lietuvoje sukėlusi žemdirbių protesto akcija Vilniuje baigėsi. Tokio lygio žemdirbių protesto akcija vyko pirmą kartą Lietuvoje. Biržų krašto ūkininkai sėkmingai grįžo namo. Ar nenusivylė protestu, ar sulaukė vilniečių ir Biržų rajono valdžios atstovų palaikymo?

Protesto organizatoriams – nemažai įtampos

Biržų ūkininkų sąjungos pirmininkas Tadas Micikevičius pasidžiaugė, kad Vilnius protestuojančius žemdirbius sutiko svetingai, didelių priešiškų reakcijų nesusilaukė. „Visi buvome išvargę. Nebuvo lengva nei susiruošti, nei važiuoti ar grįžti. Sudėtingas laikas emociškai ir fiziškai. Pradėję pirmadienį kelionę, atgal grįžome tik penktadienio vakarą. Namus pasiekėme tik apie devintą valandą vakaro“,- sakė T. Micikevičius.

Protestą koordinavo apie trisdešimt savanoriškai pasiryžusių tai daryti ūkininkų. „Mūsų buvo apie trisdešimt. Galiu pasakyti – tikrai nebuvo lengva. Reikėjo greito komunikavimo, bendravimo ir su protesto dalyviais, ir su valdžios institucijomis. Nebuvo paprasta. Sutikome pesimistų, kurie sakė, kad netilpsime Vilniuje, bet visi sutilpome“,- kalbėjo T. Micikevičius.

Jis patvirtino, kad buvo sugalvotas ir planas „B“, jei įvykiai pradėtų klostytis nenumatyta linkme. Ūkininkas patvirtino, kad jautėsi ir psichologinė įtampa. „Gavome labai daug „pagalių į ratus“, tad reikėjo greitai persiorientuoti, kažką pakeisti. Kartais gal ne viską spėjom, bet tikrai nesėdėjom prie stalo susėdę. Patys viską darėme – ir budėjome, ir viešąją tvarką stengėmės užtikrinti“,- protesto organizavimo patirtimi dalinosi T. Micikevičius.

Toliau skaitykite popierinėje arba elektroninėje laikraščio versijoje (PDF). Užsakyti galite http://www.birzietis.com