Žemdirbių sniegas nedžiugina, jau įžvelgia galimus nuostolius

Asm. nuotr.
Biržų rajono ūkininkų sąjungos pirmininkas T. Micikevičius mano, kad nuostolių dėl tokios žiemos bus. Kiek? Paaiškės pavasarį.
Žemdirbiai teigia, kad jiems vėl smogė gamta. Paskutiniu metu ūkininkams yra sunkus laikas, nes Vyriausybė žada įvairias pertvarkas, artėja žaliojo kurso įgyvendinimas. Neaiškumų lavina pasipildė dar vienu pliūpsniu, šįkart sniego. Storas sniego sluoksnis rodo, kad pavasarį sausros greičiausiai matyti neteks. Tačiau bėda – įšalas. Jo šiais metais nei su žiburiu nerasi, tai žiemkenčiams nėra naudinga.

Planuoja ligų protrūkį

Biržų rajono ūkininkų sąjungos pirmininkas, ūkininkas Tadas Micikevičius pasakoja, kad praeitą savaitę buvo apžiūrėti savo valdomų laukų. „Dirvos temperatūra svyruoja nuo 0 iki 1,5 laipsnio šilumos. Todėl įšalo visiškai nėra“,- sako ūkininkas. Jis pasakoja, kad storas sniego sluoksnis pernelyg žiemkenčiams pakenkti neturėtų, tačiau yra net 95 proc. tikimybės, kad pavasarį bus daug ligų, išplis pelėsis bei bus iššutusių plotų.

„Jeigu sniegas tirps greitai be jokių sušalimų, ir melioracijos grioviai spės viską sugerti, tai viskas bus gerai. Tačiau, jeigu žiema greitai trauktis nenorės ir aptirpusį sniegą vėl po truputi stingdys šaltis, tuomet kentės pasėliai, kurie buvo pasėti anksčiau, žieminiai miežiai, kvietrugiai. Bus garantuotas ligų protrūkis“,- sako T. Micikevičius.

„Visi žiemos padarinius pamatysime pavasarį, kai važiuosime keliais. Geltoni plotai leis suprasti, kiek žiemkenčių pažeista“, – teigė ūkininkų sąjungos pirmininkas.

Toliau skaitykite popierinėje arba elektroninėje laikraščio versijoje (PDF). Užsakyti galite http://www.birzietis.com/